Како се менуваше листата на најпродавани музичари од 1969 до 2019 година?

Во денешно време, купувањето музички албуми на носач на звук станува „уметност во изумирање“.

Омилената музика најчесто ја имаме и слушаме во дигитална форма, а пиратирањето никогаш не било поедноставно.

Во поглед на популарна музика, се менувале трендовите и кои правци и музичари биле најслушани и најпродавани.

Денес најчесто ја купуваме музиката олајн или ја стримуваме, па начините за пресметување кои музичари се најпродавани се менуваат.

Како се менуваше листата на најпродавани музичари од 1969 до 2019 година погледнете во ова интересно видео што го сподели Hardwired Magazine.

Што би рекол Боб Дилан, „The times they are a-changin'“.

реклама

Пет розови фламинга во посета на Преспанското Езеро

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Приведен малолетникот кој потпалуваше шума на Tik-Tok

Read more

Чак Норис му се закани на Лукашенко

Read more

Музика

Што мислат навистина Џејмс и Ларс од „Металика“ за Лејди Гага?

Read more

9 август 1986, последниот концерт во живо на „Квин“ со Фреди Меркјури

Read more

Руски рапер пронајден исечен на парчиња во замрзнувач

Read more

Дуа Липа најави нов сингл со Мадона и Миси Елиот

Read more

Сцена

  • play_arrow

Римејкот на „Fresh Prince Of Bel-Air“ е во подготовки и не е каков што очекувате

Читај повеќе
  • play_arrow

Што мислат навистина Џејмс и Ларс од „Металика“ за Лејди Гага?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Читај повеќе

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Читај повеќе
  • play_arrow

Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

Читај повеќе

Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри борбени сцени со Киану Ривс

Читај повеќе

Џаред Лето ќе го глуми Енди Ворхол

Читај повеќе