Како се покажа Nothing Phone (1) на тестот за издржливост?

Еден од најинтересните телефони кои се појавија во последно време е Nothing Phone (1). Дојде време овој уред да се стави на тест за издржливост.

Популарниот YouTube канал JerryRigEverything го стави Nothing Phone (1) на неговиот неконвенционален тест за издржливост. Зак од гореспоменатиот канал, го подложи телефонот на неговите вообичаени тестови за гребење и горење на екранот, како и на главниот тест за свиткување.

Кога станува збор за гребнатини на екранот, сè е „нормално“. На екранот се прикажуваат гребнатини од шестото ниво на скалата на Мос, со подебели зарези на седмото ниво. Телефонот има Gorilla Glass заштита и на предната, и на задната страна, а тоа ги штити и камерите на уредот.

Дисплејот од 6,5 инчи има стапка на освежување од 120 Hz и е од типот OLED. По изложувањето на пламенот на запалката, екранот побелува, но се опоравува во најголема мера.

За време на најинтересниот дел од тестот, свиткување со раце, Nothing Phone (1) се покажа како издржлив. Сепак, постои страв дека уредот може да се скрши под поголем притисок, особено во областа каде што се наоѓаат антените.

Во секој случај, Nothing Phone (1) се покажа, иако има потенцијал за подобрување. Се очекува компанијата Nothing да направи соодветни подобрувања во следните верзии на својот уред.

Remote video URL
Тагови
реклама

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Што ќе се вози во Русија: Москва како Хавана?

Read more

Поранешен бунтовник стана претседател на Колумбија, најави преговори со нарко-бандите

Read more

Мобилни

Nio влегува на пазарот на мобилни телефони, првиот модел ќе пристигне следната година

Read more

OnePlus го претстави смартфонот OnePlus 10T, познати и цените

Read more

Samsung ви овозможува да ги скриете вашите податоци од сервисерите на телефони

Read more

Како се покажа Nothing Phone (1) на тестот за издржливост?

Read more
 

Гик

Екстензии за Chrome и Edge крадат мејлови на корисниците

Читај повеќе

Зошто не треба да го полните телефонот на јавни места?

Читај повеќе

Роботот MIRA ќе може да врши операции на МВС

Читај повеќе

Маск го предизвика извршниот директор на Twitter на јавна дебата за ботовите

Читај повеќе

Русија ќе ги шпионира Американците и во вселената

Читај повеќе

Гејмерите повеќе го сакаат Windows 10 од Windows 11

Читај повеќе

Австрија има најчиста вода за капење во Европа

Читај повеќе

YouTube доби експериментална функција - зумирање видеа

Читај повеќе

Nio влегува на пазарот на мобилни телефони, првиот модел ќе пристигне следната година

Читај повеќе