Како се покажа Tesla Model S во зимски услови?

Tesla Model S помина 530 километри на температури меѓу -10 и -5 Целзиусови степени, што е за 16,4 отсто помалку од WLTP рејтингот.

Тоа беше доволно за американскиот модел да победи на споредбениот тест направен во Норвешка, поставувајќи нов рекорд.

Електричната лимузина на Илон Маск беше подобра од 28 други електрични автомобили на тестот организиран од норвешкиот автомобилски медиум Motor.no.

Tesla Model S изгуби само 16,4 отсто од номиналниот WLTP опсег од 634 километри и беше единственото возило што ги проби бариерите од 450, односно 500 километри. Претходниот рекорд беше 521 километар, поставен во 2021 година од Tesla Model 3 Long Range.

Она што е интересно е дека Model S може да оди уште подалеку, но батеријата на тестираното возило можеше да се наполни само до 98 проценти од технички причини пред почетокот на тестот. Батериите на сите други возила беа 100 проценти наполнети.

Remote video URL

За повеќето возила тестирани оваа година, опсегот на студено време во реалниот свет падна за 20 до 30 проценти од нивните WLTP оценки. На пример, автономијата на Mercedes-Benz EQE беше „скратена“ за 33,39 проценти на 409 километри, во споредба со WLTP вредноста од 614 километри.

На тестот учествуваа вкупно 29 електрични возила, што значи дека беше најголем досега. Се возеше меѓу норвешката престолнина Осло и Хјеркин, на патека од 365 километри во еден правец.

Покрај Tesla Model S, возилата што покажаа најмали отстапувања од номиналниот опсег беа Maxus Euniq 6 (-10,45 проценти), MG Marvel R (-16,76 проценти), MG 5 (-17,63 проценти), Kia EV6 GT (-17,69 проценти) и Tesla Model X Plaid (-18,23 проценти).

Сите останати имаа загуба на автономија поголема од 20 проценти, а најголемиот „минус“ се однесува на Toyota bZ4X, кој изнесува -35,79 проценти). Вреди да се спомене дека некои возила достигнаа најголема надморска височина на тест-патеката, каде температурите се спуштија до -19 степени Целзиусови.

Motor.no тестираше разновидна мешавина на електрични модели, вклучително и кинески модели на продажба во Норвешка, како што се Nio ET7, BYD Han, Hongqi E-HS9, Voyah Free, JAC e-JS4, BYD Atto 3…

реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Шест причини зошто леблебијата е една од најздравите намирници

Read more

Авто новости

Секси Golf

Read more

Објавен новиот план на ЕУ за забрана на дизелаши и бензинци

Read more

„Франкенштајн“ на тркала

Read more

Audi се откажува од уште еден легендарен модел

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow

Секси Golf

Читај повеќе

Објавен новиот план на ЕУ за забрана на дизелаши и бензинци

Читај повеќе
  • play_arrow

„Франкенштајн“ на тркала

Читај повеќе
  • filter

Lamborghini Urus го помина ирскиот третман во Carlex

Читај повеќе

Audi се откажува од уште еден легендарен модел

Читај повеќе
  • filter

Ferrari го претстави Roma Spider: Платнен покрив на преклоп и 620 КС

Читај повеќе
  • filter

Aston Martin DB6 сега вози „на струја“

Читај повеќе
  • filter

Дигиталното Porsche Nebula 928 стана реалност

Читај повеќе

Како телото ви кажува дека сте премногу уморни за да возите?

Читај повеќе