Како се рангираат менаџерите во Премиер лига како играчи?

Од тренерот на Тотенхем, Антонио Конте, кој освои повеќе титули во Серија А и Лигата на шампионите во Јувентус, до главниот тренер на Челси, Греам Потер, кој поголемиот дел од својата кариера го помина играјќи фудбал од пониската лига за играчи како Јорк Сити и Маклсфилд Таун, HITC Sevens се обиде да го рангира секој актуелен менаџер во Премиер лигата од најлош до најдобар, во својство на играчи.

реклама

Фудбал

Ибра: Јас сум минато, сегашност, но и иднина на шведската репрезентација

Read more

Норвешка без Холанд против Шпанија

Read more

Лацио со осуда кон навивачите кои го величаа Хитлер и скандираа антисемитски пароли

Read more

Шкупи по втор пат го отпушти Седлоски

Read more

Нови видеа

play_arrow

Што треба да правите на секој тренинг за подобри резултати?

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за The Night Agent

Read more
play_arrow

7 фудбалери кои буквално имаат убиено човек

Read more
play_arrow
Пилешко во сос од лук и мед

Рецепт на денот: Пилешко во сос од лук и мед

Read more
play_arrow

Прв трејлер за BEEF, новата серија на Netflix

Read more
play_arrow

10 моменти во Friends во кои се пронаоѓаме и денес

Read more
play_arrow

Пролетно преуредување: Од стариот мебел направете нов

Read more
play_arrow

Како да си ја сакате работата?

Read more
play_arrow

Топ 10 најконтроверзни освојувачи на Оскар

Read more
play_arrow

Водич за почетници: Како да го користите Chat GPT?

Read more
play_arrow

Девет најимпресивни кратери на Земјата

Read more
play_arrow

Прв трејлер за Seven Kings Must Die

Read more