Како се снајде Porsche 911 GT3 RS MR на патеката во Нирбургринг?

Porsche уште еднаш го покажа потенцијалот на моделот 911 GT3 RS MR од серијата 991.2, зад кој стои Manthey Racing.

911 GT3 RS MR низ „зелениот пекол“ помина за само 6 минути и 49,656 секунди.

Овој модел го движи 4-литарски 6-цилиндричен boxer мотор кој развива 520 коњски сили.

Погледнете го видеото.

реклама

Авто новости

Пристигна Tesla Model S Plaid со над 1.000 коњски сили

Read more

Пристигна новиот Tesla Model S Plaid

Read more

Познато кога ќе биде претставен новиот Nissan Z

Read more

Автомобилот Ford Escort на принцезата Дијана оди на аукција

Read more

Нови видеа

play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во јуни 2021

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Пристигна новиот Tesla Model S Plaid

Read more
play_arrow

Неверојатни факти за планетата Земја

Read more
play_arrow

Моментот кога Торнадо беснее низ Колорадо

Read more
play_arrow

Зошто луѓето немаат крилја или што е невозможно во еволуцијата?

Read more
play_arrow

10 минути вежбање на горниот дел од телото

Read more
play_arrow

Netflix го објави трејлерот за новата серија „Sex/Life“

Read more
play_arrow

Интензивен HIIT тренинг за целото тело

Read more
play_arrow

Десет намирници што треба да се избегнуваат

Read more
play_arrow

Што ново претставија од Apple на првиот ден од WWDC?

Read more
play_arrow

Како би функционирала Влада на Обединетата Земја?

Read more