Како се „заслужува“ сертификат за глупост?

Италијанските власти трагаат по маж кој во четвртокот скокнал од трикатница во канал во Венеција.

Градоначалникот на Венеција, Луиџи Бруњаро објави сè на Twitter, велејќи дека за ваквиот потег човекот треба да добие „сертификат за глупост“.

„Се обидуваме да го идентификуваме, да го пријавиме, него и неговиот пријател кој го направи глупавото видео“, рече Бруњаро.

URL

Градоначалникот, исто така, рече дека испратил полиција во зградата за да утврди како човекот можел да влезе во приватната станбена зграда и како успеал да стигне до покривот.

„Си го ризикуваше животот. Овие криминалци не ја разбираат опасноста што ја создаваат во овој град, што ако одоздола минуваше брод? Тие ги прават овие глупави работи на социјалните мрежи за лајкови“, рече тој.

реклама

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Read more

Шест знаци дека ви недостасува витамин Б12

Read more

Рани симптоми на срцев удар што се појавуваат неколку месеци порано

Read more

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Read more

Чек дис аут

10 мистерии за Бермудскиот триаголник кои никој не може да ги објасни

Read more

Урнебесно: Палаво куче истрча на терен и им ја украде топката на играчите

Read more

Мапа на Европа според Turkish Airlines

Read more

Мечка нападна чувар пред влез во Босна

Read more
 

Магазин

TikTok трик за гламурозна фризура без фенирање

Читај повеќе

Зошто годинава симптомите на алергија се полоши од вообичаено?

Читај повеќе

Дебелите момчиња често стануваат неплодни мажи, открива нова студија

Читај повеќе

Гледањето во мобилен кога сте изложени на сонце може да ви го оштети видот

Читај повеќе

Која е идеалната разлика во години за успешна врска?

Читај повеќе
Зачинето пилешко со црвен пипер

Зачинето пилешко со црвен пипер

Читај повеќе

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Читај повеќе

Која храна докажано го намалува нивото на холестерол?

Читај повеќе

На што се должи неверојатната трансформација на Џеф Безос?

Читај повеќе