Како сексот да трае подолго?

Дали сè уште мислите дека фантастичниот секс трае подолго? Тогаш внимателно прочитајте ги нашите трикови.

Пауза на интимниот живот

Не долго - три или четири дена. Ако обично водите љубов токму со таква фреквенција, недела и пол. За тоа време на вашето тело ќе му недостига сексот, а интимноста ќе ја доживеете на сосема нов начин. Истовремено, за време на „обновената“ интимност, потрудете се да не се ослободите од насобраната енергија за 10 минути, туку вратете ја во рок од неколку часа. За мажите, овој метод исто така ќе помогне да се направи интимноста уште попријатна.

Искористете го максимумот од предиграта

Ако предиграта обично трае 10-15 минути, разговарајте со партнерот и обидете се да го зголемите времето на половина час. Обрнете посебно внимание на бакнувањето, допирањето, еротската, иако краткотрајна масажа и секако оралниот секс. Не брзајте никаде, не тежнејте кон ниту една цел. Само уживајте еден во друг и во процесот. Колку подолго издржите без да пенетрирате, тоа ќе биде попосакувано и попријатно. Што секако ќе влијае на времетраењето на сексот.

Мастурбирајте пред секс

Изгледа нелогично, нели? Но, прво, ќе ви помогне да се ослободите од насобраната возбуда и ќе ви биде попријатно да започнете одново. Второ, вториот оргазам дефинитивно ќе се покаже како подолг и посилен од првиот. Подобро е да мастурбирате неколку часа пред сексот. Или дури и мастурбирајте секој пат кога ќе почувствувате наплив на сила и енергија.

Помагала

Лубрикантите за ладење или кондомите се спас за паровите кои успеваат да престанат да имаат секс пред работите да станат премногу жешки. Користете ги за да ја продолжите интимноста и оргазмот. Точно, не секој го сака чувството на ладење на гениталиите. Затоа, не препорачуваме постојано и исклучиво да го користите овој метод.

Тагови
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more

Љубов и секс

Зошто добриот развод е подобар од лошиот брак?

Read more

Три работи кои го откриваат совршениот љубовник

Read more

Истражување: Луѓето со ова занимање се најдобри во секс

Read more

Кои промени се случуваат ако имате секс секој ден, цела година?

Read more
 

Магазин

Хороскопски знаци кои мразат некој да им се меша во животот

Читај повеќе

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Читај повеќе

Дали лаковите за нокти се безбедни за децата?

Читај повеќе

Зошто добриот развод е подобар од лошиот брак?

Читај повеќе

Кралицата Елизабета Втора слави 70 години на британскиот престол

Читај повеќе
  • play_arrow

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Читај повеќе

Помагаат за слабеење: Пет намирници богати со протеини

Читај повеќе

Како да ги отстраните жолтите дамки од пот на облеката?

Читај повеќе

Три работи кои го откриваат совршениот љубовник

Читај повеќе