Како стапалата да изгледаат помали?

Жените коишто носат поголем број на чевли, сакаат нивните стапала да изгледаат помали. Ви откриваме какви грешки правите кога купувате чевли и решенија кои ќе ви помогнат вашите стапала визуелно да изгледаат помали.

Носете потпетици

Доколку имате големо стапало, избегнувајте ги балетанките. Чевлите со рамен ѓон прават ногата да изгледа уште поголема. Затоа, што почесто бирајте потпетици.

Чевли во светла боја

Светлите бои ги издолжуваат нозете, но и стапалата. Исто така важи за пастелните бои и светли металик тонови.

Погрешен крој

Ако отворот кај прстите е тесен и отворен кај малите прсти, тогаш тие изгледаат уште подолги. Избегнувајте тесни чевли.

Помал број

Никој не сака рани на нозете. Не бирајте поголем број доколку купувате сандали со отворени прсти, или пак помал број доколку моделот е на распродажба. Доколку е потребно, издвојте повеќе пари за удобни чевли. Здравјето на вашиот `рбет зависи од нив.

реклама

Чекај да те растегнам малку

Read more

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Дали сте слушнале за правилото од „шест минути“ во сексот?

Read more

Почина мајката на Силвестер Сталоне

Read more

Мода & Стил

Како стапалата да изгледаат помали?

Како стапалата да изгледаат помали?

Read more
Се враќаат во мода: Каубојките хит оваа есен

Се враќаат во мода: Каубојките хит оваа есен

Read more
Кратете ја косата во зависност од нејзината должина

Кратете ја косата во зависност од нејзината должина

Read more
Модни митови кои треба да ги заборавитe

Модни митови кои треба да ги заборавитe

Read more

Кајгана ТВ

  • play_arrow
Сите се експерти за корона вирус, фејл компилација

Сите се експерти за корона вирус, фејл компилација

Читај повеќе
Фудбалери кои одбиле да заминат од клубот – мудар потег или најголемата грешка во кариерата?

Фудбалери кои одбиле да заминат од клубот – мудар потег или најголемата грешка во кариерата?

Читај повеќе
Како изгледаше одбојкарското славје на Србија среде Париз

Како изгледаше одбојкарското славје на Србија среде Париз

Читај повеќе
Интер моќно со Лече во ревија на убави голови

Интер моќно со Лече во ревија на убави голови

Читај повеќе
„Чук, чук, отворете ми!“

„Чук, чук, отворете ми!“

Читај повеќе
Како стапалата да изгледаат помали?

Како стапалата да изгледаат помали?

Читај повеќе
Одложете ја појавата на бели влакна со помош на овие намирници

Одложете ја појавата на бели влакна со помош на овие намирници

Читај повеќе
Се враќаат во мода: Каубојките хит оваа есен

Се враќаат во мода: Каубојките хит оваа есен

Читај повеќе
Кратете ја косата во зависност од нејзината должина

Кратете ја косата во зависност од нејзината должина

Читај повеќе