Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Сите сме ја слушнале „пресметката“ дека една човечка година живот е како седум кучешки. Но, математиката не е така едноставна.

Кучињата стареат поинаку од нас луѓето поради нивниот пократок животен век. Кога нашиот крзнен пријател има 1 година, го сметаме за целосно возрасен, додека луѓето не се целосно пораснати додека не стигнат до доцните тинејџерски години. Зошто тоа се случува? И како точно се пресметува возраста на кучињата?

реклама

Чек дис аут

Девојче во Русија преживеа снежна бура гушкајќи куче цела ноќ

Read more

Запознајте го Нејтан, градежниот работник кој е „плукнат“ Бред Пит

Read more

Како да го скратите времето за чистење?

Read more

Авион се врати на писта по 800 км лет, патничка не сакала да стави маска

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како да го скратите времето за чистење?

Read more
play_arrow

Зошто сонуваме?

Read more
play_arrow

Ослободете се од стресот за 20 минути со помош на овие јога вежби

Read more
play_arrow

15 минути пилатес вежби за секој ден

Read more
play_arrow

Зимска фејл компилација

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

10 астрономски настани во 2022 кои не треба да се пропуштат

Read more
play_arrow

Дали можеме да го решиме проблемот со пластичниот отпад?

Read more
play_arrow
33 трикови што им заштедуваат време и нерви на родителите

33 трикови што им заштедуваат време и нерви на родителите

Read more
play_arrow

Како да го спасите омилениот џемпер што се собрал при перење?

Read more
play_arrow

Вистинската причина зошто не ги истражуваме океаните

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за The Matrix Resurrections

Read more