Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Сите сме ја слушнале „пресметката“ дека една човечка година живот е како седум кучешки. Но, математиката не е така едноставна.

Кучињата стареат поинаку од нас луѓето поради нивниот пократок животен век. Кога нашиот крзнен пријател има 1 година, го сметаме за целосно возрасен, додека луѓето не се целосно пораснати додека не стигнат до доцните тинејџерски години. Зошто тоа се случува? И како точно се пресметува возраста на кучињата?

реклама

Чек дис аут

Фејл компилација на неделата

Read more

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

15 најмоќни мотори што некогаш биле направени

Read more

Кои се најскапите аниквитети во светот?

Read more

Нови видеа

play_arrow

10 тинејџерски филмови кои не треба да добијат римејк

Read more
play_arrow

Интензивен тренинг од 45 минути: Како брзо да согорите 1.000 калории?

Read more
play_arrow

7 напаѓачи кои не дадоа ниту еден гол сезонава

Read more
play_arrow

Топ 15 напуштени тематски паркови

Read more
play_arrow

За флексибилност и опуштање: Вежби за истегнување по тренинг

Read more
play_arrow

Како се рангираат сите рекордни фудбалски договори од 1996 година до денес?

Read more
play_arrow

Најнеобичните цвеќиња што постојат на Земјата

Read more
play_arrow

Топ 10 најтешко снимени сцени од хорор филмовите

Read more
play_arrow

Мајсторија на Барди од слободен за водство над Гибралтар

Read more
play_arrow

За правилно држење на телото: 10-минутни вежби за грбни мускули

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

10 шокантни факти за ситкомите

Read more