Како треба да ги чувате овошјето и зеленчукот за да траат подолго?

На сите ни се случува да купиме поголема количина овошје и зеленчук и да не ги искористиме во планираното време. Понекогаш ќе „начекаме“ добри и евтини свежи производи, па сакаме да купиме поголема количина.

Ако ги спакувате и чувате правилно може да го продолжите нивниот „рок на траење“. Дали сте знаеле дека не треба да ги чувате компирите и кромидот заедно? Или дека краставиците не треба да стојат во фрижидер?

Погледнете ги овие совети и научете како подобро да ја зачувате и користите вашата свежа храна.

реклама

Живот

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Која е врската помеѓу психопатите и проѕевањето?

Read more

20 најдобри градови за семеен одмор

Read more

Петте најсрамежливи знаци во Зодијакот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Што се случува со вашето тело ако скокате со јаже по 15 минути секој ден?

Read more
play_arrow

Видови храна за здрава и сјајна кожа

Read more
play_arrow

Најдобрите извори на масти за слабеење

Read more
play_arrow

Нови рутини за правење склекови со кои брзо ќе набилдате мускули

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако Земјата престане да се врти?

Read more
play_arrow

Пет знаци што покажуваат дека некој потајно е социопат

Read more
play_arrow

Вежби кои ќе ви го трансформираат телото

Read more
play_arrow

Кој е побрз: BMW M3, Audi RS5 или AMG C63 Black Series?

Read more
play_arrow

Топ 10 видеоигри во ноември 2021

Read more
play_arrow

Сè што треба да знаете за новиот MacBook Pro

Read more
play_arrow

30 дена студен туш - како ќе реагира телото?

Read more
play_arrow

Што треба да правите на секој тренинг за подобри фитнес резултати?

Read more