Регион

Како Вучиќ зборува кинески јазик?

24. декември 2019 - 8:35 | М.С.

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ објави видео на неговиот Instagram профил на кое зборува на кинески јазик или барем се обидува да звучи така.

Имено, тој го објави видеото за да ја потврди својата посета во Кина.

Тој зборува дека ќе ја посети Кина во април и се заблагодарува на претседателот на Кина, Си Џинпин, за пријателството што постои помеѓу овие две земји.

Коментирај