Како забрзува од 0 до 250 км/ч новиот Mercedes-AMG E 63 S?

Новиот Mercedes AMG E63 S го красат неверојатни бројки, но ништо не вели „неверојатно сум брз” подобро од брзинометарот на дело. Можеби би се прашале себе си зошто на некого би му требале повеќе од 600 коњски сили, а одговорот е: затоа што е забавно.

Со 4.0 литарски V8 мотор кој пупма 603 КС, Mercedes AMG E63 S забрзува од 0 до 100 км/ч за 3,5 секунди, а максималната брзина е ограничена на 250 км/ч. Еве како забрзува од 0 до максимум. Импресивно, нели?

реклама

Авто-мото

Нов проект: CityHawk, електричен летачки автомобил

Read more

Како звучи холандскиот 2G суперспортски D8 GTO JD70?

Read more

Гаража од соништата

Read more

Suzuki Jimny VS Dacia Duster: Кој е побрз на опасен терен?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more
play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more
play_arrow

Три рецепти за пилешко со пармезан

Read more
play_arrow

Со инвалидска количка направил застој во тунел

Read more
play_arrow

10 изненадувања во оваа сезона на Премиер лигата

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Read more
play_arrow

Шест совети како да станете неодоливо шармантни

Read more
play_arrow

Зошто мојата мачка спие крај моите стапала?

Read more
play_arrow

Вежбање наутро или навечер: Што е поефикасно?

Read more
play_arrow

Еволуција на облакодерите: Највисоките градби од 1901 до денес

Read more
play_arrow

10 утрински навики поради кои не можете да ослабете

Read more
play_arrow

Тим на отпишаните: Најлошите фудбалери во Премиер лига сезонава

Read more