Како забрзува од 0 до 250 км/ч новиот Mercedes-AMG E 63 S?

Новиот Mercedes AMG E63 S го красат неверојатни бројки, но ништо не вели „неверојатно сум брз” подобро од брзинометарот на дело. Можеби би се прашале себе си зошто на некого би му требале повеќе од 600 коњски сили, а одговорот е: затоа што е забавно.

Со 4.0 литарски V8 мотор кој пупма 603 КС, Mercedes AMG E63 S забрзува од 0 до 100 км/ч за 3,5 секунди, а максималната брзина е ограничена на 250 км/ч. Еве како забрзува од 0 до максимум. Импресивно, нели?

реклама

Авто-мото

Гаража од соништата

Read more

Suzuki Jimny VS Dacia Duster: Кој е побрз на опасен терен?

Read more
Ајде да се тркаме: McLaren Speedtail против борбен авион

Ајде да се тркаме: McLaren Speedtail против борбен авион

Read more
Какво е возењето при брзина од 1.011 км/ч?

Какво е возењето при брзина од 1.011 км/ч?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Read more
play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more
play_arrow

Анимација од идната историска мисија на НАСА и SpaceX

Read more
play_arrow

Вирален хит: Борба меѓу два алигатора во Јужна Каролина

Read more
play_arrow

Како да ја користите апликацијата Zynn?

Read more
play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Read more
play_arrow

Брз киш со готово лиснато тесто

Read more
play_arrow

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more
play_arrow

Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

Read more
play_arrow

Како изгледа процесот на создавање вакцина за COVID-19?

Read more
play_arrow

Сѐ што е погрешно со „Rush Hour“

Read more