Како засекогаш да се решите од масните наслаги на стомакот?

М.С.
/ 05.09.2021 / 11:18

Лошиот начин на исхрана и нередовната физичка активност се двете главни причини за дебелеење.

Акумулирањето на поткожно масно ткиво во пределот на стомакот покрај тоа што може да ви пречи естетски, исто така е штетно за здравјето и го зголемува ризикот од кардиоваскуларни болести, дијабетес и одредени видови рак. Затоа, Џереми Итер во новото видео ќе ви даде неколку корисни совети како засекогаш да се ослободите од салото на стомакот.

Погледнете го видеото.

реклама

Фит

Што се случува со вашето тело ако скокате со јаже по 15 минути секој ден?

Read more

Зошто е добро да слушате музика додека вежбате?

Read more

Најдобрите извори на масти за слабеење

Read more

Нови рутини за правење склекови со кои брзо ќе набилдате мускули

Read more

Нови видеа

play_arrow

Што се случува со вашето тело ако скокате со јаже по 15 минути секој ден?

Read more
play_arrow

Видови храна за здрава и сјајна кожа

Read more
play_arrow

Најдобрите извори на масти за слабеење

Read more
play_arrow

Нови рутини за правење склекови со кои брзо ќе набилдате мускули

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако Земјата престане да се врти?

Read more
play_arrow

Пет знаци што покажуваат дека некој потајно е социопат

Read more
play_arrow

Вежби кои ќе ви го трансформираат телото

Read more
play_arrow

Кој е побрз: BMW M3, Audi RS5 или AMG C63 Black Series?

Read more
play_arrow

Топ 10 видеоигри во ноември 2021

Read more
play_arrow

Сè што треба да знаете за новиот MacBook Pro

Read more
play_arrow

30 дена студен туш - како ќе реагира телото?

Read more
play_arrow

Што треба да правите на секој тренинг за подобри фитнес резултати?

Read more