Како звучи Bugatti Bolide, вреден 4 милиони евра?

Првите испораки за спортскиот Bugatti Bolide се очекуваат во 2024 година, а прототипот веќе е пуштен пред очите на јавноста.

Познатиот јутјубер TheTFJJ објави видео во кое го прикажува пристигнувањето на настанот Concorso d'Eleganza во Villa d'Este, како дел од изложбата на класични автомобили.

Доволно е да сведочите на стартувањето на автомобилот за да ви биде јасно дека станува збор за ѕвер од 1.600 коњски сили, кој не треба да биде надвор од патеката.

Сите 40 примероци кои ќе бидат произведени веројатно се веќе распродадени и тоа по цена која од старт изнесува околу 4 милиони евра.

Remote video URL
Тагови
реклама

Хороскопски знаци на кои постојано им е потребно внимание

Read more

Србин уапсен во Грција, Хрватска го бара за воени злосторства

Read more

Дончиќ ги смени навиките и никогаш не изгледал подобро

Read more

Македонија или Див Запад: „Жолта минута“ на Арбер Адеми од ДУИ

Read more

Авто новости

Зошто се фрла сол на патиштата и во лето?

Read more

За 17 минути и 28 секунди се распродаде My Ami Buggy на Citroën

Read more

Дебитираше новиот Peugeot 408

Read more

Маск: Новите Tesla фабрики губат милијарди долари

Read more
 

Автомобили

Зошто се фрла сол на патиштата и во лето?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

ID. Aero е луксузниот електричен седан на Volkswagen

Читај повеќе
  • filter

За 17 минути и 28 секунди се распродаде My Ami Buggy на Citroën

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Дебитираше новиот Peugeot 408

Читај повеќе

Маск: Новите Tesla фабрики губат милијарди долари

Читај повеќе
  • filter

Ford Focus ќе се пензионира во 2025 година

Читај повеќе

Нов профитабилен бизнис: Фабрички реновирани половни автомобили

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најчудни дизајни на автомобили во историјата

Читај повеќе

Германија против забраната за автомобили со мотори со внатрешно согорување од 2035 година

Читај повеќе