Како звучи Меколи Калкин на 43 години?

Меколи Калкин стана главна тема на социјалните мрежи по неговиот говор на церемонијата на Булеварот на славните во Лос Анџелес во саботата.

Актерот, кој како 8-годишно момче се прослави со улогата во божикните филмови „Home Alone“, во саботата доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд, а по тој повод одржа и говор, каде што особено се заблагодари на својата партнерка Бренда Сонг.

„Ти си апсолутно сè. Ти си мојот шампион. Ти не само што си најдобрата жена што некогаш сум ја запознал, ти си најдобрата личност што некогаш сум ја запознал. Ми даде цел. Ми даде семејство“, рече Калкин.

Remote video URL

Сепак, иако многумина беа воодушевени од неговата посветеност и говор, неговиот глас привлече внимание и многумина беа изненадени како звучи актерот иако има 43 години.

Корисниците на X пишуваа за тоа како не го слушнале неговиот глас со години, а интересно е што некои забележале дека и Меколи Калкин звучи како неговиот 41-годишен брат Киран.

Remote video URL

„Видов клип од Маколи Калкин како зборува за добивање на својата ѕвезда на Булеварот на славните и како никогаш да не сум го слушнал неговиот глас како возрасен. Како никогаш да не сум го слушнал да зборува надвор од филмовите во кои бe[e како дете. Тоа е лудо.“ „Не знаев дека тоа е вистинскиот глас на Меколи Калкин“, „Само сфатив дека не сум го слушнал овој човек да зборува од неговата 10-та година“, „Тој звучи исто како брат му Киран“, се само некои од коментарите на социјалните мрежи.

Потсетуваме, на церемонијата присуствуваше и актерката Кетрин О'Хара, која во култниот филм ја играше мајката на Кевин, Кејт. Емотивниот момент на гушкање многумина ги потсети на сцената од филмот кога Кејт конечно се враќа дома и го наоѓа Кевин.

реклама

„Златна крвна група“ – ја имаат помалку од 50 луѓе во светот

Read more

4 намирници што го зајакнуваат имунитетот можат да го продолжат животот

Read more

Подгответе се за пролет: 5 парчиња што мора да ги имате во вашата гардероба

Read more

Излезе трејлер за филмот со жешката секс сцена на Елизабет Харли во режија на син ѝ

Read more

Филм & ТВ

Излезе трејлер за филмот со жешката секс сцена на Елизабет Харли во режија на син ѝ

Read more

Вака се прави тизер за хорор!

Read more

Ен Хатавеј и Џејк Гиленхал ќе играат во втората сезона на популарната Netflix серија Beef

Read more

Продолжува серијалот филмови за Бриџит Џонс - наскоро ќе се снима четвртиот дел

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Излезе трејлер за филмот со жешката секс сцена на Елизабет Харли во режија на син ѝ

Читај повеќе
  • play_arrow

Вака се прави тизер за хорор!

Читај повеќе
  • play_arrow

Ен Хатавеј и Џејк Гиленхал ќе играат во втората сезона на популарната Netflix серија Beef

Читај повеќе
  • play_arrow

Продолжува серијалот филмови за Бриџит Џонс - наскоро ќе се снима четвртиот дел

Читај повеќе

ДНК собраа 690.000 денари за лекувањето на Лео со лицитацијата на статуетката од „Златна бубамара“

Читај повеќе
  • play_arrow

Кога глумците не глумеа

Читај повеќе
  • play_arrow

За новиот документарец на Netflix велат дека е еден од најморничавите

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најнеочекувани враќања на филмски ликови

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе