Каков ќе биде крајот на универзумот?

Не сакаме да ве вадиме од памет, ама светот еден ден ќе заврши. Сево ова за кое знаеме и пошироко. Пуф! Научниците се сигурни дека тоа ќе се случи.

Добрата вест (за нас) е дека тоа нема да се случи во следниве 4-5 милијарди години. Ќе ја снема планетата Земја, Сончевиот Систем на кој му припаѓа, целиот универзум. Како?

Дечките од YouTube каналот It's Okay To Be Smart даваат четири можни одговори.

реклама

Наука

Што ќе се случи ако ја снема Месечината?

Read more

Најголемите езера во светот драстично се намалуваат

Read more

Опаѓа бројот на речиси половина од животинските видови во светот

Read more

Дали месото одгледано во лабораторија е полошо за климата отколку говедското месо?

Read more

Нови видеа

play_arrow

7 најлоши фудбалски позајмици на сите времиња

Read more
play_arrow
Зачинето пилешко со црвен пипер

Зачинето пилешко со црвен пипер

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Свински кременадли во путер со лук

Read more
play_arrow

Најголемо промашување во секој тим од Премиер лигата оваа сезона

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Super Mario Bros. Movie

Read more
play_arrow

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Read more
play_arrow

Токсична позитивност: Вистината зад зависноста од самопомош

Read more
play_arrow

Што ако во вселената би можело да се дише?

Read more
play_arrow

10 неверојатни факти за вселената

Read more
play_arrow
33 трикови што им заштедуваат време и нерви на родителите

33 трикови што им заштедуваат време и нерви на родителите

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Пилешко со путер и лук

Read more
play_arrow

Кауч леташе над Анкара

Read more