Каков секс сакаат жените?

Интернет страницата за запознавање OkCupid направи истражување на една многу интересна тема, каков секс преферираат жените.

Во анкетата учествувале повеќе од 400.000 нивни членови, а резултатите се навистина интересни, дури 62 проценти од жените одговориле дека сакаат погруб секс.

Секс експертите велат дека во тоа нема ништо чудно, кога некој ќе ве изгребе, гризне или удри вам ви се зголемува бројот на срцеви отчукувања и крвниот притисок, што во текот на сексот не е тешко да се протолкува како сексуална возбуда.

Некои делови на мозокот имаат идентична реакција на сексуална возбуда и на болка.

Па, што поточно сакаат жените во сексот?

Околу 60 проценти одговориле дека сакаат партнерот да е доминантен и да ја преземе контролата, 2 проценти велат дека повеќе сакаат грубо да бидат повлечени за коса, а покрај тоа убаво им е кога партнерот ги врзува, ги гризе, ги плеска по задникот или им зборува валкано.

За разлика од жените, мажите преферираат понежен секс, покажа неодамнешно истражување.

Тагови
реклама

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Интересот за вакцинација се зголемува, вчера вакцинирани 14.976 граѓани

Read more

Ескалираа судирите меѓу Израел и Хамас, најмалку 40 мртви

Read more

Кладилничарски идиот на денот

Read more

Љубов и секс

Пет корисни совети како да ја вратите страста во врската

Read more

Зошто женетите мажи сакаат да флертуваат?

Read more

Жените кои секој пат доживуваат оргазам ги прават овие пет работи

Read more

Кои работи никогаш не треба да ги криете од партнерот?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Пловечки тенк – најновото чудо што доаѓа од Индонезија

Читај повеќе

Колку шуми природно се обновиле во изминативе 20 години?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Путин со 7 гола ја реши Ноќната Хокеј Лига

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе се случи ако не користите сапун 1 месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да испеглате кошула за само 90 секунди?

Читај повеќе

Јасни знаци дека ви недостига витамин Б

Читај повеќе

Пет корисни совети како да ја вратите страста во врската

Читај повеќе

Рецепт на денот: Макарони со пилешко во крем сос

Читај повеќе

Кладилничарски идиот на денот

Читај повеќе