Каков телефон користи Бил Гејтс?

Основачот на Microsoft првпат откри кој телефон го користи и многумина се изненадени што не е iPhone, ни Microsoft Surface Duo.

Тоа е дефинитивно телефон со Android.

Со оглед на тоа што е милијардер, што практично ја користи технологијата откако знаеме за него и дека се занимава со ИТ и иновации на највисоко можно ниво, луѓето се љубопитни да откријат што користи Бил Гејтс.

Досега неколку пати се шпекулираше кој телефон го користи Бил Гејтс, но сега е јасно - се работи за телефон со Android и не за било кој телефон!

За време на сесијата Ask Me Anything на Reddit, едно од прашањата што сега беа упатени до филантропот и активист за човекови права беше кој телефон го користи, а одговорот беше - Samsung Galaxy Z Fold3.

„Со толку голем екран, во еден уред имам пренослив компјутер и мобилен телефон“, рече Гејтс.

Она што е интересно е што Galaxy Z Fold3 лесно може да се поврзе со уште поголем екран - безжично или преку USB - а потоа софтверот на телефонот може да се користи како пренослив компјутер со пристап до е-пошта, интернет прелистувач, видеоповици и други работи, користејќи безжичен глушец и тастатура за контрола и внесување податоци.

Претходно Бил Гејтс изјави дека користи смартфон со Android, но никогаш директно не одговорил кој телефон го користи, па ова е првпат.

Не се знае само дали користи класичен Galaxy Z Fold3 или некоја верзија што била специјално изработена за него.

реклама

Џамија во Берлин развеа знаме со виножито

Read more

За власта новиот предлог ги содржи сите наши барања и забелешки, опозицијата излегува на протест

Read more

НБА ѕвездата Бриџис брутално ја претепал сопругата

Read more

Што да правите ако ве касне змија?

Read more

Мобилни

Дали знаете колку ви е заштитен смартфонот од вода?

Read more

5 креативни начини да заштедите време со Galaxy S22 Ultra 5G

Read more

HTC го претстави паметниот телефон Desire 22 Pro

Read more

Познат изгледот и спецификациите на Asus ROG Phone 6

Read more
 

Гик

Откриен чуден спирален објект кој се врти околу центарот на нашата галаксија

Читај повеќе

Досега мапирано речиси 25% од морското дно на Земјата

Читај повеќе

5 нови откритија за ѕвездите и галаксиите кои ни ги донесе Gaia

Читај повеќе

Научници од MIT предложија вселенски штит за „ладење“ на Земјата

Читај повеќе

Instagram ја продолжува борбата со TikTok: Секое видео станува Reel

Читај повеќе

Трагите од вонземски живот на Марс се веројатно повеќе од 2 метра под површината

Читај повеќе

Проституцијата и инфантицидот во древниот Рим

Читај повеќе

Археолози тврдат дека го нашле гробот на викингшкиот крал Синозабиот

Читај повеќе

Дали знаете колку ви е заштитен смартфонот од вода?

Читај повеќе