Каква мајка, таква ќерка: Наследничката на Мадона во провокативно издание

Б.С.Б.
/ 16.11.2022 / 13:31

Дваесет и шестгодишната Лурдес Леон, ќерка на познатата пејачка Мадона, се појави на отворање на изложбата Mugler Couturissime во Њујорк и привлече внимание во медиумите. Мадона дефинитивно доби достојна наследничка, сметаат светските медиуми.

Лурдес досега успешно привлекува внимание со покажување на неизбричени пазуви, проблематични изјави дадени под влијание на алкохол, но и со дискутабилни модни комбинации.

Но, за вкусот не се дискутира, нели?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by LOLAHOL (@lourdesleon)

Исклучок не направи ни кога синоќа се појави во проѕирни хеланки, гаќички и разголен топ.

Лурдес веќе подолго време работи како модел, а неодамна изјави дека мајка ѝ ја научила дека изгледот не е единственото нешто по кое треба да биде позната.

URL
реклама

Лукот не е здрав за секого: Голем ризик за дури 4 групи луѓе

Read more

Večernji list: Македонската Струга е историско место за хрватскиот фудбал

Read more

Се огласи и Роналдо

Read more

Кои луѓе не смеат да пијат кафе?

Read more

Стил

4 декември 1973, родена е Тајра Бенкс

Среќен роденден, Тајра Бенкс

Read more

Ема Радукану најдобро облечена тенисерка во светот

Read more

Зимска нега: Маска од 4 состојки за бујна и поздрава коса

Read more

Balenciaga се извини за контроверзната кампања што се граничи со детска порнографија

Read more
 

Магазин

Магнетна резонанца: Зошто се прави и како изгледа овој дијагностички преглед?

Читај повеќе
  • play_arrow

По многу години, се роди прле во скопската Зоолошка

Читај повеќе

Time: Зеленски е личност на годината

Читај повеќе
  • filter

Кајгана fun with flags: Епизода 4 - кога синот на претседателот црта знаме

Читај повеќе

Прејадувањето е сериозно нарушување за кое многумина не се ни свесни

Читај повеќе

Лукот не е здрав за секого: Голем ризик за дури 4 групи луѓе

Читај повеќе

За гурмани - француско средновековно јадење од грав со 3 вида месо

Читај повеќе

Сан Франциско ја повлече дозволата полицијата да користи „роботи убијци“

Читај повеќе

Што точно значат бројките на вентилот на радијаторот?

Читај повеќе