Каква порака испрати Рубљов по победата во Торино?

Рускиот тенисер Андреј Рубљов синоќа го совлада сонародникот Даниил Медведев во три сета, а по победата напиша порака на телевизиска камера која брзо го обиколи светот.

Рубљов повикува на мир од почетокот на руската агресија на Украина. Сега отиде и чекор подалеку и на телевизиска камера напиша порака која брзо стана хит на социјалните мрежи.

Обичај е во светот на тенисот играчите по победа да ја потпишат телевизиската камера што се наоѓа непосредно покрај клупата за играчи. Таа порака потоа долго се прикажува во директен пренос, а Рубљов го искористи тој момент за да повика на мир.

URL

„Мир, мир, мир. Тоа е сè што ни треба“, напиша Русинот на камерата и предизвика големи овации кај публиката на завршниот Мастерс во Торино.

Исто така, се прослави и на социјалните мрежи каде многумина го пофалија овој гест.

Мечот меѓу двајцата Руси беше многу возбудлив.

URL
реклама

Годишниот хороскоп за 2023 предупредува два хороскопски знаци

Read more

Се продава единственото Ferrari Enzo во фабричка мат црна боја

Read more

Злогласена руска единица пристигнува на украинскиот фронт

Read more

Секси петок

Read more

Тенис

Ѓоковиќ ја освои шестата титула и се изрaмни со Федерер

Read more

Што прави Федерер откако се пензионира?

Read more

Рубљов последен полуфиналист во Торино

Read more

Ѓоковиќ си ја отвори душата: Ме претворивте во лошо момче

Read more
 

Спорт

Дани Алвеш: Да подава Мбапе по некоја топка, ќе постигне 150 гола

Читај повеќе
  • play_arrow

Иран во првата победа на Мундијалот го сруши Велс

Читај повеќе
  • play_arrow

Прес на Роналдо од 132 секунди, ја здувна по прашањето за Јунајтед

Читај повеќе

Две години од смртта на Марадона: Да се потсетиме на неговите најубави голови

Читај повеќе
  • play_arrow

7 најголеми шокови на Светското првенство на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Србите немаа ниту еден шут во рамките на голот на Бразил

Читај повеќе
  • play_arrow

Сензационалниот гол на Ришарлисон не беше случајност

Читај повеќе

Азар: Германци, тука сме да играме фудбал, а не да испраќаме политички пораки

Читај повеќе

Apple сака да го купи Јунајтед, клубот би станал побогат од Сити, ПСЖ и Њукасл

Читај повеќе