Какви мажи привлекувате според вашиот хороскопски знак?

Ако ги прашате ѕвездите, тие имаат одговори за секој аспект од вашиот живот, вклучувајќи го и љубовниот.

Ваш избор е колку сериозно ќе ги сфатите астролошките (пред)видувања, но ако љубовниот живот ви е на „стаклени нозе“, астролозите нудат одговори за жените на прашањето какви мажи привлекувате според вашиот хороскопски знак.

Овен

Жените родени во овој знак привлекуваат мажи кои копнеат за возбуда, патување, забава. Тие се многу динамични и секогаш подготвени за акција, па најсреќни се кога имаат партнер со слични желби и склоности.

Бик

Припадниците на овој знак се неодоливи за момците кои бараат сигурни и опуштени жени. Знаат да сакаат и целосно да се предадат на партнерот кој го освојува нивното срце.

Близнаци

Жените родени во овој знак се неодоливи за мажите кои ги привлекуваат импулсивни, донекаде разиграни жени секогаш подготвени за нови искуства. Знаат дека нема да ја пропуштат забавата со нив.

Рак

Жените родени во знакот Рак се привлечни за мажите кои бараат љубов и нежност. Не се грижат толку за физичкиот изглед и материјалните добра колку што се грижат за емоциите.

Лав

Лавиците се игриви, самоуверени и привлечни дури и кога шетаат по дома во пижами. Тие се неодоливи за мажите кои бараат самоуверени жени.

Девица

Припадничките на овој знак се привлечни за мажите кои ја ценат интелигенцијата, убавината на душата и грижата. Девиците се мирни и не сакаат да губат време на бесмислени емотивни дискусии, па чувствителните момци ги избегнуваат.

Вага

Жените родени во овој знак се неодоливи за мажите кои бараат стабилен и мирен живот. Тие се способни да го разберат партнерот бидејќи на светот гледаат од негов агол. Вагите знаат да балансираат и да го направат животот пријатен.

Скорпија

Скорпиите се многу привлечни за мажите на кои страста во животот им е исклучително важна. Тие го сакаат животот и го живеат максимално, но под свои услови.

Стрелец

Припадничките на овој знак имаат неодолива смисла за хумор, знаат да ги насмеат луѓето и да внесат добра енергија во просторот, па затоа се многу привлечни за момците кои се грижат за жените.

Јарец

Жените Јарци се неодоливи за оние по малку несигурни мажи кои бараат силен, независен партнер, кој ќе им биде поддршка и водич низ животот.

Водолија

Жените Водолии често се заљубуваат во мажи кои сакаат партнерот да го поттикне најдоброто од нив. Припадниците на овој знак имаат слободен дух и не се склони да ги осудуваат другите.

Риби

Рибите се интересни за мажите кои се бараат себеси, кои бараат длабочина, и емотивна и духовна. Припадниците на овој знак се многу романтични и емотивни.

реклама

Ограда од надвозник падна во Автокоманда, откорнати се дрвја, поплавени улици, делови од Скопје останаа без струја

Read more

Доларот зајакна, еврото ослабе

Read more

Оградата од мостот во Автокоманда падна врз две возила

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Љубов и секс

3 фрази што откриваат дека сте во врска со манипулатор

Read more

Голем љубовен хороскоп за лето 2024: Кој ќе го преживее ретрограден Меркур?

Read more

Зошто некои мажи не ги завршуваат долгите врски со брак?

Read more
Правило на 5 минути за решавање расправии

Како се решаваат расправии во врската со „правилото на 5 минути“?

Read more
 

Магазин

Голем неделен хороскоп од 24 до 30 јуни

Читај повеќе

Дали јадењето месо ни помага да живееме до 100 години?

Читај повеќе

3 фрази што откриваат дека сте во врска со манипулатор

Читај повеќе

Еден јасен симптом сигнализира дека е време да се проверат бубрезите

Читај повеќе

Кои раси на кучиња се помалку отпорни на високите температури и жештини во град?

Читај повеќе

Кој е најздравиот начин да зготвите јајца?

Читај повеќе

На кои популарни туристички дестинации се забележани најмногу напади на ајкули?

Читај повеќе

Два вида леб што треба да престанете да ги јадете

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци живеат по мотото „Целта ги оправдува средствата“?

Читај повеќе