Какви партнерки бираат? Овенот сака способни жени, а Лавот има список со барања

Хороскопскиот знак во кој сме родени не кажува сѐ за нас, но може да открие нешто, како на пример кои работи нѐ привлекуваат, а кои нѐ одбиваат.

Ова се карактеристиките што мажите ги бараат во идеалната партнерка, според хороскопскиот знак.

ОВЕН

Овните паѓаат на силни, способни и независни жени. Тие обожаваат жени кои кажуваат точно што мислат и не се двоумат да прифатат каков било предизвик. За Овните, вистинските афродизијаци се успехот и способноста.

БИК

Жената која е „како од учебник“ - забавна, женствена и вистинска поддршка, ќе го освои срцето на Бикот. Тој ќе направи сѐ за да ја задржи таквата жена откако ќе ја најде.

БЛИЗНАЦИ

Близнаците паѓаат на исклучително интелигентни и креативни жени, полни со смисла за хумор. Ако, како Шехерезада, успеете да го одушевувате и дење, и ноќе, тој ќе биде ваш.

РАК

Раковите сакаат жени кои во себе носат невиност и наивност, но и целосна посветеност кон нив. Ако исто така покажат ранливост и желба тој да ги заштити – готови се!

ЛАВ

Лавовите сакаат жени со отворен ум, полни со самодоверба. Овие мажи паѓаат на жени кои се секогаш средени, негувани, од петите па сè до веѓите. Телото мора да биде совршено, а фризурата секогаш средена. И не само тоа! Списокот со барања на мажот Лав продолжува со тоа дека жената треба да биде исклучително образована, интелигентна, успешна и духовита.

ДЕВИЦА

Мажите во овој знак паѓаат на типот на „девојка од соседството“ - таа е симпатична, но не и фатална, и многу интелигентна. Таа е чувствителна, водена од логиката и многу лојална. Девиците не сакаат премногу емотивни реакции.

ВАГА

Вагите веруваат во идеални врски, па затоа секогаш ја бараат вистинската. Тие сакаат убава, самоуверена, интелигентна жена која ќе ги поддржува и ќе им биде верна до крај.

СКОРПИЈА

Скорпиите сакаат да бидат најдобри и да го имаат најдоброто. Овие мажи бараат жена која „пука“ од сексапил, да е паметна, авантуристички настроена, страсна, спортски тип и независна.

СТРЕЛЕЦ

Стрелецот сака енергична жена која постојано ќе му поставува нови предизвици и ќе го следи во неговите авантури без никакви проблеми и забелешки.

ЈАРЕЦ

На Јарците им треба цела вечност за да се заљубат во некого - но токму затоа тие бараат жена која трпеливо ќе ги чека. Тие сакаат жената да е секси, но не и вулгарна, приврзана, но не зависна и жена која има богат социјален живот покрај партнерот. И како приоритет, да има успешна кариера.

ВОДОЛИЈА

Мажот Водолија бега од жени кои бараат многу. Тој сака независна жена која нема да ги следи неговите стапки, туку ќе може да води живот одделен од него, без да прашува каде е, со кого е.

РИБИ

Мажите родени во знакот Риби често се заљубуваат, но она што навистина го бараат е нежна, дарежлива жена со отворен ум, која сака уметност и животни.

реклама

Џамија во Берлин развеа знаме со виножито

Read more

За власта новиот предлог ги содржи сите наши барања и забелешки, опозицијата излегува на протест

Read more

НБА ѕвездата Бриџис брутално ја претепал сопругата

Read more

Што да правите ако ве касне змија?

Read more

Љубов и секс

Утрински секс: Зошто е уште подобар во лето?

Read more

Хороскопски знаци кои никогаш нема да ви кажат дека ве сакаат

Read more

Знаци кои покажуваат дека сте претерале со мастурбација

Read more

5 причини зошто летото е како создадено за секс

Read more
 

Магазин

Најсмешниот виц во светот, научно докажано

Читај повеќе
Фото: Кајгана

Размислувате да земете кредит – каква каматна стапка да изберете: фиксна или променлива?

Читај повеќе

Зошто се враќаме здебелени од летен одмор?

Читај повеќе

Казни ако оставате предмети за да си чувате место на плажа во Пефкохори

Читај повеќе

Десет најчудни симптоми на бременост

Читај повеќе

Утрински секс: Зошто е уште подобар во лето?

Читај повеќе

Најчести митови за вежбањето во кои не треба да верувате

Читај повеќе

Kои комбинации на храна може да предизвикаат проблеми и болки во стомакот?

Читај повеќе

Три рецепти за домашни изотонични пијалаци

Читај повеќе