Какви порно филмови сака секој хороскопски знак?

Дали хороскопскиот знак влијае на тоа какви порно филмови сакате да гледате?

Астролозите тврдат дека датумот на раѓање влијае и на преферирањето во сексуалните игри. Така, некои хороскопски знаци копнеат по љубов и нежност како од романтични филмови, додека некои се повеќе фокусирани на телесните задоволства.

Дали тоа влијае и на преферирањето на еротски и порно филмови? Астролозите тврдат дека влијае.

Еве какви порно филмови сака секој хороскопски знак:

Овен

Уживаат во поагресивен и разуздан секс, па Овните сакаат и такви порно содржини. Не ги интересира романтиката, сакаат филмови во кои нема одложување на акцијата.

Бик

Бикот е повоздржан и помирен, за разлика од Овенот. За Бикот поинтересна е предиграта, па дури и повозбудлива од самиот секс. Токму такви содржини и сакаат да гледаат.

Близнаци

Близнаците сакаат необични и ризични работи, па за нив ќе биде интересен групниот секс. Потребна им е повеќе стимулација, како во реалноста така и на екраните.

Рак

За сексот размислува како за водење љубов, така што на овој романтичар најважно му е дејството кое довело до самиот сексуален чин. Сакаат романтична приказна, не порнографска содржина.

Лав

Лавовите сакаат да бидат во центарот на вниманието, па и таква содржина сакаат. Сакаат да се фокусираат на содржина во која една личност привлекува поголемо внимание од останатите и „шефува“ наоколу.

Девица

Иако делуваат стегнато, всушност Девиците се многу сексуален знак. Сакаат да размислуваат различни сценарија, но клучот е во тоа што тие мора да бидат доминанти и да имаат главна улога, па со такви ликови се идентификуваат и во порно филмовите.

Вага

На Вагите им се важни етиката и правдата, па тешко им е да гледаат порно филмови за кои не се сигурни дека се снимени во етички услови. Нивните преферирања за порно филмови варираат, но не сакаат ништо претерано.

Скорпија

Ако веќе гледаат порно филм, не сакаат лажни сцени и воздишки. Сакаат да видат страст, енергија и реалност, сакаат ситуации кои им делуваат реално.

Стрелец

Секс во автомобил или на јавно место е тоа што ги интересира Стрелците. Тие се авантуристи на кои им е интересно сè што на другите им е премногу или чудно.

Јарец

Иако понекогаш умеат да бидат воздржани кога станува збор за сексот, кога ќе се опуштат Јарците умеат да бидат со бујна фантазија. Често ги привлекува садо-мазо содржина.

Водолија

Тие се уникатни и необични, па тешко ги стимулира класична порнографија. Мора да бидат интелектуално заинтересирани за да може да се возбудат. Тие можат да ѝ дадат шанса на виртуелната реалност.

Риби

Рибите се визуелен знак и често фантазираат за сценарија кои ќе се обидат да ги остварат во реалноста, а кои се многу сложени. Токму таква порно содржина ги интересира, сложена, необична и уметнички возбудлива.

реклама

Љубов и секс

Три грешки кои мажите ги прават за време на орален секс

Read more

Секс по 30-тата година: Четири работи кои никој не ги кажува

Read more

134 оргазми за еден час и други неверојатни секс рекорди

Read more

Зошто е важно да бидете искрени од првиот ден во врската?

Read more

Магазин

  • play_arrow

Неверојатно, но вистинито: Најжешката река во светот во која сѐ умира

Читај повеќе
  • play_arrow

Шер успеа да го спаси најосамениот слон во светот

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пица ролат

Читај повеќе

Три грешки кои мажите ги прават за време на орален секс

Читај повеќе

Секс по 30-тата година: Четири работи кои никој не ги кажува

Читај повеќе

Ве молиме, описменете се!

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да спасите собно растение на кое сте му ставиле премногу вода?

Читај повеќе

Спутник V нема компоненти за микрочипување луѓе

Читај повеќе

Фудбалерка добива закани по живот откако одби да му оддаде почит на Марадона

Читај повеќе