Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

А.С.
/ 15.05.2021 / 16:52

Во споредба со пешачењето, трчањето троши повеќе калории и поттикнува согорување на маснотии. Меѓутоа, најдобро е да започнете прво со пешачење за да не ги оптеретите мускулите.

BRIGHT SIDE направија забавно анимирано видео за промените што може да ги очекувате ако трчате редовно цел еден месец.

 

реклама

Фит

Фитнес инфлуенсерка укажува каде најчесто грешиме кога вежбаме

Read more

Ако сакате да изгубите килограми, избегнувајте ги овие пијалаци

Read more

10 минути вежбање на горниот дел од телото

Read more

Дали е подобро да јадете пред или по тренинг?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во јуни 2021

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Пристигна новиот Tesla Model S Plaid

Read more
play_arrow

Неверојатни факти за планетата Земја

Read more
play_arrow

Моментот кога Торнадо беснее низ Колорадо

Read more
play_arrow

Зошто луѓето немаат крилја или што е невозможно во еволуцијата?

Read more
play_arrow

10 минути вежбање на горниот дел од телото

Read more
play_arrow

Netflix го објави трејлерот за новата серија „Sex/Life“

Read more
play_arrow

Интензивен HIIT тренинг за целото тело

Read more
play_arrow

Десет намирници што треба да се избегнуваат

Read more
play_arrow

Што ново претставија од Apple на првиот ден од WWDC?

Read more
play_arrow

Како би функционирала Влада на Обединетата Земја?

Read more