Какви се мажите во сексот кога се заљубени?

Сексот на почетокот на врската обично е возбудлив и поинаков од оној во другите врски, но кога тој ќе почне да се заљубува, сексот почнува да станува сосема поинаков.

Ова се дел од знаците по кои може да се заклучи дека врската не му е само за забава, туку дека е лудо заљубен.

Ве бакнува почесто и подолго

Бакнежите се многу интимен чин. Поради тоа, начинот на кој ве бакнува е еден од знаците дека интензивно размислува за длабока врска и гледа иднина со вас. Ако ве бакнува почесто и подолго од претходно, по целото тело, сака да ви стави до знаење дека му се допаѓате и дека се грижи за вас.

Посветен е во сексот

Мажот кој сака само да ужива во сексот, а не и во врската, нема да се труди многу околу предиграта и времето што ѝ е потребно на жената навистина да се возбуди. Кога е заљубен ќе се потруди да бидете задоволни во сексот до најмал детаљ и да почувствувате дека тоа му е важно.

Опуштен е и свој

Кога мажот е опуштен, релаксиран и не брза да си замине по интимните моменти, тоа е добар знак дека е заљубен или почнува да се заљубува. Од истите причини, нема да се труди да ве импресионира постојано и да ви докажува дека е совршен во сѐ, туку ќе ја покаже неговата ранлива страна и ќе ви се доверува за најинтимните работи, вклучувајќи што сака во сексот и во врската.

реклама

Љубов и секс

Три причини зошто жените глумат оргазам

Read more

Какви мажи сакаат жените?

Read more

Кои се најсреќните датуми за свадба во 2023?

Read more

Секс позата „пегла“ е идеална за оние кои не сакаат акробации

Read more
 

Магазин

Три причини зошто жените глумат оргазам

Читај повеќе
  • play_arrow

Како најдобро да го исчистите стаклото на туш кабината?

Читај повеќе
  • play_arrow
Кралица на зимата: Неколку рецепти со леќа

Кралица на зимата: Неколку рецепти со леќа

Читај повеќе

Кои зачини помагаат за побрзо варење и здрави црева?

Читај повеќе

Дали сте зависни од коцкање и обложување?

Читај повеќе

Магнетна резонанца: Зошто се прави и како изгледа овој дијагностички преглед?

Читај повеќе
  • play_arrow

По многу години, се роди прле во скопската Зоолошка

Читај повеќе

Time: Зеленски е личност на годината

Читај повеќе
  • filter

Кајгана fun with flags: Епизода 4 - кога синот на претседателот црта знаме

Читај повеќе