Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Бразилскиот дефанзивец Дани Алвес е приведен поради тоа што неколкупати ја промени изјавата откако беше обвинет за силување девојка, а шпанските и бразилските медиуми објавија нови детали за случајот со ова тешко кривично дело.

Алвес првично рекол дека ништо не се случило меѓу него и девојката и дека воопшто не ја познава, а откако бил уапсен и дал изјава во полиција, дал двa нови и различни искази.

Прво изјавил дека девојката случајно ја затекнал во тоалетот на ВИП делот на клубот и дека немало никаков контакт меѓу нив, додека во вториот исказ, откако се појавиле видеата, истакнал дека во тоалетот на клубот имал секс со девојката, со нејзина согласност.

Снимката од надзорните камери е клучен доказ во истрагата, бидејќи покажува дека Бразилецот и жртвата на нападот 15 минути биле истовремено во тоалетот, пренесува шпански Periodico.

URL

„Во клубот ја фатил цврсто за раката и барал да го фати за меѓуножјето. Тоа го направил двапати, и покрај тоа што таа му се спротивставувала. Алвес потоа ја фатил за рака и ја одвлекол во тоалетот. Оттаму таа се обидела да побегне, но Алвес ја затворил вратата и ја спречил во тоа. Жртвата изјавила дека Алвес ѝ го подигнал фустанот, побарал да каже дека е неговата 'мала курва' и ја принудил да седне врз него. Потоа ѝ удрил шлаканица, ја фрлил на под и пенетрирал во неа додека не ејакулирал. Потоа ѝ рекол да почека додека тој не излезе од тоалетот“, тврди Periodico од свои извори.

За потсетување, Даниел Алвес да Силва се соочува со затворска казна од 4 до 12 години доколку на судењето биде прогласен за виновен.

реклама

Само 3 луѓе на планетава можат да патуваат без пасош - меѓу нив не е папата

Read more

5 места во домот каде не треба да стои Wi-Fi рутерот - интернетот ќе биде бавен

Read more

Белите чорапи е најтешко да се исперат - со еден трик повторно ќе бидат сјајни

Read more

Лесен трик што ќе ги држи глувците надвор од подрумот, поткровјето или кујната

Read more

Фудбал

Олсон е во кома поради болест на мозокот

Read more

Чистка во Баерн – шестмина се отпишани, најверојатно и Нојер

Read more

Го нокаутираше противникот, па со адвокат отишол во полиција

Read more

Холанд за 3 милиони евра си купува монструм на тркала

Read more
 

Спорт

Олсон е во кома поради болест на мозокот

Читај повеќе

Чистка во Баерн – шестмина се отпишани, најверојатно и Нојер

Читај повеќе

Хап: Сѐ е полесно кога го имаш Нено за соиграч

Читај повеќе
  • play_arrow

Ѓуроски: Одигравме феноменално, енергијата беше клуч за успехот

Читај повеќе
  • play_arrow

Го нокаутираше противникот, па со адвокат отишол во полиција

Читај повеќе

Холанд за 3 милиони евра си купува монструм на тркала

Читај повеќе
  • play_arrow

Не е точно дека му се враќам на фудбалот: Агуеро ги разочара навивачите, но надеж сѐ уште има

Читај повеќе

Откриено колкави се најновите плати на пилотите во Ф1

Читај повеќе

Зидан: Сакам да бидам тренер во Италија

Читај повеќе