Камерон Дијаз излегува од пензија за да снима филм со Џејми Фокс

Во сосема неочекуван потег што сигурно ќе одушеви бројни фанови ширум светот, холивудската актерка Камерон Дијаз потврди дека излегува од пензија.

Таа ќе глуми заедно со Џејми Фокс во филм на Netflix кој се чини дека е совршено насловен за неа: „Back In Action“.

Засега не се знаат многу детали за филмот, само дека станува збор за „акциона комедија“ и треба да биде режиран од Сет Гордон, кој ја режираше комедијата „Horrible Bosses“.

Дуото глумеше во филмот „Any Given Sunday“ од 1999 година, спортска драма во која глуми и Ал Пачино - а Фокс и Дијаз сега повторно ќе се обединат за потфатот на Netflix кој треба да започне со продукција подоцна оваа година.

Веста беше објавена на навистина возбудлив начин - Џејми Фокс објави снимка од телефонски разговор со Дијаз, во кој ја вклучува американската спортска ѕвезда Том Брејди чија задача е да ѝ даде совет на Дијаз како да „излезе од пензија“.

„Релативно сум успешен во откажувањето од пензија“, се пошегува Брејди и е во право. НФЛ ѕвездата најави дека се пензионира и потоа се врати од пензија 40 дена подоцна.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jamie Foxx (@iamjamiefoxx)

Потврдувајќи ја веста, Дијаз во стори на Instagram објави: „Џејми Фокс, само ти можеше да ме вратиш во акција!!! Не можам да дочекам, ќе биде супер!“

реклама

Дали сте знаеле: Македонец го дизајнирал славниот југословенски киоск

Read more

Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Зошто Кинезите престанаа да ги исплаќаат кредитите за стан?

Read more

Експертите многу јасно објаснија дали треба да се тушираме наутро или навечер

Read more

Филм & ТВ

Во претстојната епизода конечно ќе се открие како The Simpsons ја предвидуваа иднината

Read more

Излезе трејлерот за третиот дел од полскиот филм полн со секс сцени

Read more

Стивен Сигал, како пион на Путин, снима документарен филм за војната во Украина

Read more

По медениот месец, Лопез и Афлек направија пауза „за да не се изгуби магијата“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Во претстојната епизода конечно ќе се открие како The Simpsons ја предвидуваа иднината

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе трејлерот за третиот дел од полскиот филм полн со секс сцени

Читај повеќе
  • play_arrow

Стивен Сигал, како пион на Путин, снима документарен филм за војната во Украина

Читај повеќе

По медениот месец, Лопез и Афлек направија пауза „за да не се изгуби магијата“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 грешки во Harry Potter филмовите

Читај повеќе
  • play_arrow

Џејсон Момоа после тренинг се опоравува во замрзнувач полн со мраз

Читај повеќе

Рита Ора се омажи во тајност и го смени презимето

Читај повеќе
  • play_arrow

9 август 1986, последниот концерт во живо на „Квин“ со Фреди Меркјури

Читај повеќе

Џон Малкович ќе гради филмски студија во Скопје во кои ќе се снимаат холивудски филмови

Читај повеќе