Канадски пратеник заборави да ја исклучи камерата и се појави гол пред колегите

Пратеник од Канада стана хит на интернет откако на виртуелен состанок преку Zoom се појави целосно гол.

Пратеникот Вилијам Ејмос, кој е претставник на делови од Квебек, е забележан целосно гол во текот на состанок на пратениците на Долниот дом.

Видеото од состанокот во живо беше јавно емитуван, Ејмос не зборуваше во него, но заборавил да ја исклучи камерата кога тргнал да се пресоблекува. 46-годишниот пратеник е оженет и е татко на две деца. Тој јавно се извини поради несреќната грешка.

„Моето видео остана вклучено додека се пресоблекував по трчање. Искрено им се извинувам на моите колеги во Долниот дом поради оваа ненамерна дистракција. Очигледно е дека тоа беше искрена грешка и нема да се повтори“, изјави тој.

Неговата појава на Zoom предизвика бројни шеги и меѓу пратениците.

„Видовме дека колегата е во одлична физичка форма, но мислам дека членовите треба да ги потсетиме да бидат внимателни и добро да ја контролираат камерата“, се пошегува пратеничката Клод Дебелфеј.

URL
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Eврокомесарот ја протна идејата да се поттурнат преговорите со Албанија

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Животни херои од чија спасувачка акција постои снимка

Read more

Чек дис аут

Најсмешните новинарски гафови за април

Read more

Фејл компилација на неделата

Read more

Кои се најбогатите земји на светот?

Read more

Мајки и деца, фејл компилација

Read more
 

Магазин

Безделничењето е корисно за мозокот, ако го практикувате правилно

Читај повеќе
  • play_arrow

Цезар салата со Марио од „Преспав“

Читај повеќе
  • play_arrow

Најсмешните новинарски гафови за април

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Читај повеќе

Зошто не смеете пречесто ја јадете јагоди?

Читај повеќе

Истражување: Луѓето од овие професии најчесто имаат секс

Читај повеќе

Мачнина, главоболка, температура: Зошто различно реагираме на вакцините?

Читај повеќе

Зелениот чај е најдобар и најздрав, велат нутриционистите

Читај повеќе