Канје Вест е новиот моден советник на Дејвид Летерман

Популарниот телевизиски водител Дејвид Летерман има ново шоу на Netflix кое е наречено „My Next Guest Needs No Introduction“, а во најновата епизода во него се појавува американскиот рапер Канје Вест.

Летерман отсекогаш важел за човек со стил, но со Канје покрај себе, изгледа дваесетина години помлад. Раперот го однесе до неговиот плакар и го облече во парчиња облека од неговата најнова модна колекција наречена Yeezy.

Откако се виде како изгледа, 72-годишниот Летерман рече дека „ако некој го однесе до трговскиот центар, би ги купил овие алишта бидејќи навистина му се допаѓа стилот, боите и патиките во комбинација со облеката.

реклама

Музика

Руски рапер пронајден исечен на парчиња во замрзнувач

Read more

Дуа Липа најави нов сингл со Мадона и Миси Елиот

Read more

Среќен роденден, Џенифер Лопес

Read more

ABBA ќе издаде пет нови песни догодина

Read more

Нови видеа

play_arrow

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more
play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more
play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Read more
play_arrow

Автомобил од буквално 1 коњска сила

Read more
play_arrow

Девојче спасено откако 24 часа минало под урнатините во Бејрут

Read more
play_arrow

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Read more
play_arrow

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more
play_arrow

Анти-корона меур - бизарен дизајн на заштитен шлем

Read more
play_arrow

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Read more
play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more
play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more