Канје Вест се затвори во соба без прозорци додека не го заврши албумот

Американскиот рапер Канје Вест е исклучително посветен и му дава максимално внимание на својот 10-ти студиски албум.

Меѓу другото, Вест спие во просторија без прозорци, со мал телевизор, душек и перница, додека облеката и чевлите му се на подот.

И додека обожавателите се шегуваат на негова сметка, Канје прави сѐ за да го направи „Donda“ негов најдобар албум досега.

Албумот е именуван по мајка му, која почина во 2007 година по компликации по естетската операција.

За време на снимањето на албумот, Вест соработуваше со ѕвезди како Џеј Зи, Тревис Скот и Пуша Т.

Албумот „Donda“ ќе излезе на 6 август, а дел од неа е и песната „Love Unconditionally“ која зборува за разводот од сопругата на Ким Кардашијан, и нивните шест деца.

Иако Ким поднесе барање за развод во февруари, таа сепак се појави на забавата на Канjе минатата недела организирана за слушање на неговата музика.

Тагови
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Музика

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Rolling Stone: Ова е најдобрата песна на сите времиња

Read more

Што се случило меѓу Здравко Чолиќ и Фрида од ABBA во 1973?

Read more

Како изгледа денеска девојчето од спотот за легендарната „Lambada“?

Read more
 

Сцена

Филмот „М“ на Вардан Тозија ќе учествува на фестивалот во Котбус

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

„Dune“ заработи 76 милиони долари на светскиот бокс-офис

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

Читај повеќе

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв поглед во втората сезона на „Bridgerton“

Читај повеќе

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

Family Guy ја објаснува вакцинацијата на начин што секој може да го разбере

Читај повеќе