УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2020/21

Капитенот Рамос има ковид и го пропушта Ливерпул

Главниот мотиватор во кралскиот клуб отпадна за реваншот против „Црвените“ во Лигата на шампионите откако излезе позитивен на тестирањето за COVID-19.

Реал Мадрид утре вечер против Ливерпул го игра реванш натпреварот од четвртфиналето, но ќе мора да издржи пеколни 90 минути без својот капитен Серхио Рамос. Тој доби позитивен тест за коронавирусот и денеска не отпатува со тимот за Островот. Ова го потврди самиот клуб.

„Реал Мадрид соопштува дрека нашиот играч Серхио Рамос излезе позотивен на COVID-19 на последното тестирање кое беше направено“, кратко објави кралскиот клуб.

URL

Поради повреда Рамос не играше ниту на првиот натпревар кој тимот на Зинедин Зидан сепак успеа да го добие со 3:1, но голот примен дома е искрата на надеж која ја гледа Јирген Клоп бидејќи победа од 2:0 утре би била сосема доволна за Ливерпул да се најде во полуфиналето.

Она што сега следува за 35-годишниот дефанзивец е 10-дневна изолација согласно ковид-протоколите. Тој ќе може да се врати на тренинзите откако ќе добие негативен тест. Со оглед на тоа, ќе ги пропушти и наредните два натпревара од Ла Лига против Хетафе и Кадис.

Реал утре ќе биде и без повредените Еден Азар и Лукас, како и Рафаел Варан кој е исто така позитивен.

Натпреварот почнува во 21 часот, а ќе го суди холандскиот арбитар Бјерн Кујперс.

реклама

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more

Работи што ги прави секој маж кој искрено ве сака

Read more

Фудбал

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Read more

Јуве го жртвува Шченсни за Донарума?

Read more

Сепак ќе се игра: Јунајтед и Ливерпул на 13 мај

Read more

ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси

Read more
 

Спорт

Мејведер ја исфрли свршеницата за да може да тренира

Читај повеќе
  • play_arrow

Како дете продавал сладолед на улица, денес живее во ваков луксуз

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси во најновата реклама изведе спектакуларен трик

Читај повеќе

Лилард: Кога е здрав, Дурент е најдобар играч во НБА

Читај повеќе

Жрепката ги смести ракометарите повторно со Данска

Читај повеќе

Pfizer обезбеди вакцини за олимпијците во Токио

Читај повеќе

Јуве го жртвува Шченсни за Донарума?

Читај повеќе

Сепак ќе се игра: Јунајтед и Ливерпул на 13 мај

Читај повеќе

ПСЖ е убеден дека ќе го ангажира Меси

Читај повеќе