Карактерни особини на Скорпиите: Тешко вам ако им згрешите

Од 23 октомври почнува владеењето на Скорпијата. Животот со овој хороскопски знак може да биде среќен, ако сите членови на семејството се покорат на нејзината волја. Скорпиите се склони на ненадејни силни промени, трансформации и ерупции.

„Нивниот идентитет е многу силен, а кога ќе заронат во нивната мрачна страна, оставаат впечаток кој другите луѓе не го забораваат така лесно“, вели астрологот Ема Тојнби.

Кога жената Скорпија ќе зацрта некоја цел бидете сигурни дека ќе успее во нејзината намера. Доминантни личности се и често се на високи позиции во фирмите во кои работат. Во нив лежи нагон кој може да ги урне сите.

Овој знак поседува силна енергија за која многумина не се свесни. Скорпијата не се врзува за минатото и не дозволува да ја кочи, тоа е една од причините зошто се секогаш со свежи идеи и иновации.

1. Самоуверени и наметливи

За нив не постои зборот „Не“, „Не можеш“, „Не смееш“.

Не чекаат покана за да се појават некаде, полни се со самодоверба и не им е грижа што другите мислат за нив. Нивната енергија е заразна.

2. Емотивни се и многу интуитивни
Полни се со чувства и емпатија за другите. Толку се интуитивни што тоа на другите не им се допаѓа, бидејќи имаат чувство како да ги читаат работите што другите сакаат да ги сокријат.

 

3. Одмаздливи се

Кога некој ќе се замери со нив, Скорпијата се одмаздува. Не забораваат предавство, неверство, измама и нечии лоши намери. Не се обидувајте да ги изиграте, склони се на драматична реакција.

4. Имаат интензивна енергија

Нивната енергија е толку интензивна така што ќе ја чувствувате дури и откако ќе излезат од вашиот живот.

реклама

Живот

Роналдо сподели анегдота за Марадона и неговите два рачни часовника

Read more

Хороскопски знаци кои важат за најлоши пријатели

Read more

Ако на вашето куче му ги правите овие работи, престанете веднаш

Read more

Шер успеа да го спаси најосамениот слон во светот

Read more

Магазин

Најдобриот рецепт за топло чоколадо со рум и цимет

Читај повеќе

Паразитски самци: Дури и младите во Јапонија се незаинтересирани за секс

Читај повеќе

Пријави недозволено паркиран автомобил и заработи пари, предлог на Градот Њујорк

Читај повеќе

Како ќе препознаете дека си имате работа со одличен љубовник?

Читај повеќе
  • filter

Храна која го чува вашиот имунитет во зима

Читај повеќе

Роналдо сподели анегдота за Марадона и неговите два рачни часовника

Читај повеќе
  • play_arrow

Како омилените „Пријатели“ би ја опишале оваа ужасна 2020?

Читај повеќе
  • play_arrow

Уметниците низ светот создаваат дела инспирирани од Марадона

Читај повеќе

Лесно и вкусно: Похувани палачинки со шунка и кашкавал

Читај повеќе