Карлос Сантана го одложи остатокот од турнејата поради здравствени проблеми

Легендарниот гитарист Карлос Сантана го одложи преостанатиот дел од неговата турнеја „Miraculous Supernatural 2022“ поради здравствени проблеми.

Неговиот менаџер Мајкл Врионис во изјава за магазинот People изјави дека Сантана морал да ги одложи преостанатите концерти бидејќи лекарите го советувале да се одмори.

„Тој едвај чека да се врати на сцената. Сега му треба одмор. Жал му е за одложувањето, но неговото здравје мора да биде на прво место. Се надева дека наскоро ќе може да ужива со своите обожаватели“, додаде тој.

Концертите во Висконсин, Охајо, Арканзас, Тексас се одложени... Новите датуми сѐ уште не се познати.

Потсетуваме, музичарот пред два дена колабираше на сцената среде настап во Мичиген. Моментално е во болница на опсервација.

реклама

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Што ќе се вози во Русија: Москва како Хавана?

Read more

Поранешен бунтовник стана претседател на Колумбија, најави преговори со нарко-бандите

Read more

Музика

Како ќе прозвучи Џими Хендрикс во изведба на биг бенд оркестарот на ЗЏМ

Read more

Бритни Спирс се враќа на музичката сцена со дует со Елтон Џон

Read more

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram и ги налути обожавателите

Read more

Песна на Metallica после 36 години доби популарност благодарение на Netflix

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Новата серија на Netflix од 165 милиони долари ги воодушеви критичарите: Вистинско ремек дело

Читај повеќе

Хуманитарен настап на Ламбе Алабаковски и Некст Тајм во Тетово

Читај повеќе

Warner Bros потврди: Ќе се снима Joker 2

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајката на Стифлер откри дека благодарение на American Pie спиела со 200 партнери

Читај повеќе

Скорсезе ќе снима нов филм со Леонардо Дикаприо

Читај повеќе

Како ќе прозвучи Џими Хендрикс во изведба на биг бенд оркестарот на ЗЏМ

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе нов трејлер за Andor, новата Star Wars серија

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за новата серија Partner Track на Netflix

Читај повеќе

Првиот сопруг на Џеј Ло откри интимни детали и порача: Бракот со Бен е осуден на пропаст

Читај повеќе