Карлос Сантана се онесвести на настап во САД

Познатиот латиноамерикански музичар Карлос Сантана се онесвести за време на настап во Кларкстон, САД.

На интернет се појавија и снимки каде што се гледа како медицинскиот персонал му помага на Сантана. Додека го одведуваа во болница, музичарот со раката ја поздрави публиката, што секако, предизвика надеж и олеснување.

Американските медиуми пренесуваат дека легендарниот 74-годишен гитарист закрепнува.

Менаџерот на Сантана, Мајкл Врионис изјави за CBS News дека на Сантана му се слошило поради „исцрпеност од горештините и дехидратација“. Тој е згрижен во блиската болница и се чувствува добро.

Неговиот настап вечерва во Пенсилванија е откажан. Инаку, Сантана деновиве ја одржува турнејата под наслов „Чудесно натприродно“. 

Remote video URL
URL

 

реклама

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Што ќе се вози во Русија: Москва како Хавана?

Read more

Поранешен бунтовник стана претседател на Колумбија, најави преговори со нарко-бандите

Read more

Музика

Како ќе прозвучи Џими Хендрикс во изведба на биг бенд оркестарот на ЗЏМ

Read more

Бритни Спирс се враќа на музичката сцена со дует со Елтон Џон

Read more

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram и ги налути обожавателите

Read more

Песна на Metallica после 36 години доби популарност благодарение на Netflix

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Новата серија на Netflix од 165 милиони долари ги воодушеви критичарите: Вистинско ремек дело

Читај повеќе

Хуманитарен настап на Ламбе Алабаковски и Некст Тајм во Тетово

Читај повеќе

Warner Bros потврди: Ќе се снима Joker 2

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајката на Стифлер откри дека благодарение на American Pie спиела со 200 партнери

Читај повеќе

Скорсезе ќе снима нов филм со Леонардо Дикаприо

Читај повеќе

Како ќе прозвучи Џими Хендрикс во изведба на биг бенд оркестарот на ЗЏМ

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе нов трејлер за Andor, новата Star Wars серија

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за новата серија Partner Track на Netflix

Читај повеќе

Првиот сопруг на Џеј Ло откри интимни детали и порача: Бракот со Бен е осуден на пропаст

Читај повеќе