Касано: Роналдо не е ниту меѓу најдобрите пет играчи во историјата

Поранешниот италијански фудбалер Антонио Касано уште еднаш го критикуваше Кристијано Роналдо, наведувајќи дека Португалецот не е ниту меѓу петте најдобри играчи во историјата.

На Twitch каналот на Кристијан Виери - „Bobo TV“, поранешниот ас на Рома, Реал Мадрид, Интер и Милан му одговори на Жорже Мендеш, кој верува дека го претставува најдобриот играч во историјата.

„Да, најдобар во историјата по Наполеон Бонапарта“, иронично рече Касано, додавајќи:

„Доста е со Жорже Мендеш! Роналдо не е ниту во првата петорка. Меси, Пеле, Марадона, Кројф и Роналдо Феномено се на друго ниво“, рече Италијанецот, а Виери се согласи со својот сонародник, иако додаде дека би го заменил Кројф со Ван Бастен.

Касано претходно го критикуваше Роналдо додека играше за Јувентус, нагласувајќи дека тимот мора да се жртвува за него, бидејќи тој размислува само за неговите голови и рекорди.

реклама

Водич за мажи: Како да зборувате „безобразно“ за време на секс ?

Read more

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Ѓоковиќ со порака за здравје ги поддржа големите протести во Белград

Read more

Фудбал

Пелистер во топ 10 најлоши во Европа сезонава

Read more

Занети: Меси никогаш не беше блиску до Интер

Read more

Дали Северна Кореја навистина тврди дека има освоено Мундијал?

Read more

Почина легендата на ФК Партизан, Момчило Вукотиќ

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Нов пораз на лидерот Голден Стејт, ги изненади Сан Антонио

Читај повеќе

Ѓоковиќ со порака за здравје ги поддржа големите протести во Белград

Читај повеќе

Пелистер во топ 10 најлоши во Европа сезонава

Читај повеќе

Занети: Меси никогаш не беше блиску до Интер

Читај повеќе

Емил Павлов: Сонот ми е за две години да ја освојам титулата светски првак

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс подобри од Лејкерс во дербито, Голден Стејт го разби Феникс

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали Северна Кореја навистина тврди дека има освоено Мундијал?

Читај повеќе

Почина легендата на ФК Партизан, Момчило Вукотиќ

Читај повеќе

Поранешна УФЦ шампионка претепана од ММА борач, гола избегала од хотелска соба

Читај повеќе