Каталонците со свински глави удрија по шпанската полиција

Илјадници Каталонци излегоа на улиците низ Барселона да го искажат незадоволството од последната одлука на шпанскиот Врховен суд против нивната борба за независност.

Судот одлучи да му забрани на каталонскиот претседател Ким Тора да извршува било каква функција во автономниот регион, што ги разгневи граѓаните.

Тие револтот го изразија и со фрлање на глави од свињи кон шпанската полиција.

реклама

Свет

Tерористот од Ница е туниски имигрант

Read more

Макрон ќе распореди војска во близина на црквите и училиштата

Read more

Радикален исламист вооружен со нож уапсен во центарот на Лион

Read more

Ранет со нож чувар на францускиот конзулат во Саудиска Арабија

Read more

Нови видеа

play_arrow

Јапонски експериментален воз достигна брзина од 382 км/ч

Read more
play_arrow

Руски диви „хакери“ бираат победник помеѓу Трамп и Бајден

Read more
play_arrow

„The White Tiger“ - новата серија на Netflix со Пријанка Чопра

Read more
play_arrow

Мал трик кој го забрзува процесот на слабеење

Read more
play_arrow

10 теории за вселената што ќе ве држат будни длабоко во ноќта

Read more
play_arrow

Папу Гомес МВП за септември во Серија А

Read more
play_arrow

Рецепт за топло чоколадо што мора да го пробате

Read more
play_arrow

Вистински чувар: Питбул трениран да заштитува деца

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за „Dreamland“ - новиот трилер со Марго Роби

Read more
play_arrow

Пробајте го најдобриот и најлесниот рецепт за пилешки крилца

Read more
play_arrow

Вежби за затегнати стомачни мускули со тегови

Read more
play_arrow

Десетте најголеми ривалства во фудбалот во овој момент

Read more