Казнети 845 лица за неносење маски

Од страна на полициските службеници досега констатирани се вкупно 14.315 прекршоци за неносење лична заштита на лицето од кои 845 прекршоци во изминатото деноноќие.

Во координација со Државниот пазарен инспекторат извршени се 571 контроли во објекти при што евидентирани се 2 објекти кои не ги почитувале одлуките на Владата.

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на целата држава на вкупно 217 лица им се издадени решенија за изолација, а 63 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација при што евидентирани се 3 лица кои не ги почитувале овие мерки, извести министерот Наќе Чулев на неговиот Facebook профил.

реклама

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Read more

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more

Во Србија се урна воен авион, пилотот загина

Read more

Трудница го спаси сопругот од напад на ајкула

Read more

Македонија

УХМР: Од утре локални поројни дождови

Read more

Глоба од 50.000 евра за САСА по истекот на јаловиштето

Read more

Заев: Пописот ќе се спроведе во април 2021 година

Read more

Заев: Полициската бруталност е за најсилна осуда

Read more

Вести

УХМР: Од утре локални поројни дождови

Читај повеќе
  • play_arrow

Ветераните на ОВК до ЕУЛЕКС: Ќе ви одговориме исто како на Југославија

Читај повеќе

Глоба од 50.000 евра за САСА по истекот на јаловиштето

Читај повеќе

Заев: Пописот ќе се спроведе во април 2021 година

Читај повеќе

Асанж го анализирал самоубиството на генералот Праљак

Читај повеќе

Во Србија се урна воен авион, пилотот загина

Читај повеќе

Скопјанец обвинет за запуштање и малтретирање на дете​

Читај повеќе

Приведени девет лица барани со потерница за издржување затворска казна

Читај повеќе

Заев: Полициската бруталност е за најсилна осуда

Читај повеќе