Ќе блесне како нова: Трик како да исчистите када за само неколку минути

Чистењето на кадата е една од оние задачи што мора да се прават редовно, со цел да се спречи формирање на мувла, а една мајка откри одличен трик како да го направите тоа на едноставен начин користејќи само три производи - сода бикарбона, оцет и детергент за садови.

Каролина МекКоли сподели видео на својот TikTok профил во кое покажа како се чисти када во неколку брзи чекори, а нејзините совети воодушевија многумина.

Првото нешто кое треба да го направите е да натопите три крпи во оцет и да ги ставите преку славината на кадата за да ги отстраните сите несакани бактерии и нечистотија. Потоа ставете сода бикарбона во одводот и истурете чаша оцет за да го исчистите одводот од остатоци.

Оцетот е вообичаен природен производ што се користи за убивање бактерии и дезинфицирање на површините бидејќи се состои од оцетна киселина, додека содата бикарбона предизвикува растворање на нечистотијата и маснотиите во вода, а може да се користи и за чистење на разни површини и облека.

На крајот, истурете малку сода бикарбона на целата површина на кадата и додадете детергент за миење садови врз содаа бикарбоната, а потоа истријте ја кадата со мек сунѓер. Сѐ добро исплакнете со топла вода, внимавајќи да не остане сапун или пена.

@carolina.mccauley

Make your bathtub sparkle 🛁✨ #cleaningtips #cleaninghacks #satisfyingvideos #homehackswithcarolina #cleaningasmr

♬ Sunday - HNNY
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Живот

Која е 44 години помладата девојка на Мик Џегер која му го роди осмото дете?

Read more

Како од бајка: Новогодишна магија во гратчето Локоротондо

Read more

6 најскапи и најубави раси на мачки во светот

Read more

Десет најдобри половни семејни автомобили според избор на родителите

Read more
 

Магазин

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Читај повеќе

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Читај повеќе

Дали бебињата плачат во утробата на мајката?

Читај повеќе

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Читај повеќе

Како да се препознае Алцхајмеровата болест?

Читај повеќе

Пет „совети“ за диети и слабеење во кои не треба да верувате

Читај повеќе
  • filter

Која е 44 години помладата девојка на Мик Џегер која му го роди осмото дете?

Читај повеќе

Зошто треба да можете да направите барем десет склекови?

Читај повеќе