Ќе се објават досега невидени снимки од починатата Витни Хјустон

Најновиот документарен филм на со Оскар наградениот режисер Кевин Мекдоналд, повторно, и сосема заслужено, ќе го актуализира животот и успехот на славната пејачка Витни Хјустон, која почина на 11 февруари 2012 година.

Мекдоналд одлучи преку новиот филм на свој начин да ја раскаже приказната за животот и кариерата на славната пејачка, а по прв пат ќе бидат прикажани досега невидени снимки од оваа дива, како и снимки од изведувањето на некои од нејзините најголеми хитови.

Благодарение на фондацијата Хјустон, документарецот ќе прикаже и приватни снимки, кои ќе фрлат ново светло на приватниот живот на Витни.

Како целото тоа ќе изгледа, може да се види и во трејлерот кој неодамна излезе.

Филмот носи кратко и јасно име – „Витни“ и претставува контраст меѓу вистинската поп дива – каква што беше на сцената и надвор од неа, односно се прикажува и како ранлива жена во приватниот живот, која се бори сама со себе.

„Луѓето мислат дека е се така лесно, но не е“, ова е една од нејзините изјави која е вклучена и во документарниот филм, кој премиерно треба да биде прикажан на 6 мај 2018 година.

реклама

Проститутките први на удар на засилените КОВИД мерки

Read more

Се влошува војната меѓу Ерменија и Азербејџан

Read more

Нагорно-Карабах: Не е важно кој прв почна, туку кој стои зад војната

Read more

Еротски колаж

Read more

Музика

Ќе се објават досега невидени снимки од починатата Витни Хјустон

Ќе се објават досега невидени снимки од починатата Витни Хјустон

Read more
Нов сингл на Тејлор Свифт, ќе биде ли поуспешен од претходниот?

Нов сингл на Тејлор Свифт, ќе биде ли поуспешен од претходниот?

Read more
Погледнете го македонскиот хип хоп документарец „Сложувалка”

Погледнете го македонскиот хип хоп документарец „Сложувалка”

Read more

Кајгана ТВ

  • play_arrow
Сите се експерти за корона вирус, фејл компилација

Сите се експерти за корона вирус, фејл компилација

Читај повеќе
Фудбалери кои одбиле да заминат од клубот – мудар потег или најголемата грешка во кариерата?

Фудбалери кои одбиле да заминат од клубот – мудар потег или најголемата грешка во кариерата?

Читај повеќе
Како изгледаше одбојкарското славје на Србија среде Париз

Како изгледаше одбојкарското славје на Србија среде Париз

Читај повеќе
Интер моќно со Лече во ревија на убави голови

Интер моќно со Лече во ревија на убави голови

Читај повеќе
„Чук, чук, отворете ми!“

„Чук, чук, отворете ми!“

Читај повеќе
Како стапалата да изгледаат помали?

Како стапалата да изгледаат помали?

Читај повеќе
Одложете ја појавата на бели влакна со помош на овие намирници

Одложете ја појавата на бели влакна со помош на овие намирници

Читај повеќе
Се враќаат во мода: Каубојките хит оваа есен

Се враќаат во мода: Каубојките хит оваа есен

Читај повеќе
Кратете ја косата во зависност од нејзината должина

Кратете ја косата во зависност од нејзината должина

Читај повеќе