КОПА ИТАЛИЈА 2020/21

„Ќе те е*ам и тебе и жена ти... Мајка ти е к*рва“ – Цел свет ги разбра Ибра и Лукаку

Вчера бевме сведоци на едно од најнеобичните милански дербија, на соочувањето меѓу Интер и Милан во четвртфиналето од Копа Италија.

Интер победи со 2:1, нокаутирајќи го Милан во седмата минута од судиското надополнување, а натпреварот исполнет со инциденти го обележа токму соочувањето меѓу најдобрите стрелци на градските ривали на крајот на првото полувреме.

Алесио Ромањоли го фаулираше Лукаку пред казнениот простор на Милан, по што започна жестока кавга помеѓу Златан Ибрахимовиќ и Ромелу Лукаку. Белгиецот дофрли нешто кон Швеѓанецот, кој потоа со глава го удри Лукаку во брадата.

URL

Судијата Паоло Валери им даде жолти картони на двајцата, но тоа не ги смири.

Благодарение на фактот што натпреварите се играат без публика, сè се слуша од теренот и со оглед на тоа дека вербалната пресметка продолжи на англиски јазик, целиот свет не само што можеше да го слушне, туку и да го разбере дуелот на навреди што следеше после тоа.

URL

Лукаку: "Ајде, ајде да одиме надвор!"

Златан: „Јави ѝ се на мајка ти и правете ги оние ваши вуду сра*а, магаре едно!“

Лукаку: "Ќе те е*ам и тебе и жена ти. Сакаш и за мајка ти малку, оти е к*рва!“

URL

После тоа, се упатија кон тунелот. На пат таму, неговите соиграчи едвај го задржаа Лукаку да трча по Ибрахимовиќ, кој брзо се пикна во соблекувалната.

И во продолжението, голгетерите на миланските великани беа во главните улоги. Прво, Златан беше исклучен по вториот жолт картон кој го доби затоа што го покоси Александар Коларов, а потоа Лукаку од пенал го изедначи резултатот што го постави Ибра во првото полувреме. Победата за Интер ја донесе Кристијан Ериксен од слободен удар во судиското надополнување.

Интер така обезбеди полуфинале против победникот од мечот Јувентус - СПАЛ, но ќе бара место во финалето без најдобриот стрелец бидејќи Лукаку го елиминира жолтиот картон од тој натпревар, што го доби во пресметката со Ибра.

реклама

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Read more

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Фудбал

klop.jpg

Клоп: Не ни се потребни големи промени во составот

Read more

Малдини сака да го види Имобиле во Милан

Read more

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Read more

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Read more
 

Спорт

klop.jpg

Клоп: Не ни се потребни големи промени во составот

Читај повеќе

Малдини сака да го види Имобиле во Милан

Читај повеќе

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Читај повеќе

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Читај повеќе

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Читај повеќе

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Читај повеќе
  • play_arrow

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс потопен во Мемфис

Читај повеќе