Кечерот Шад Гаспард пронајден мртов на плажа во Калифорнија

Конечно е пронајдено телото на поранешниот кечер Шад Гаспард, кој исчезна додека пливаше со 10-годишниот син. Неговото тело е пронајдено на плажа во Калифорнија.

Три дена по исчезнувањето забележано е телото на поранешниот кечер Шад Гаспард. Со идентификација е потврдено дека станува збор за Гаспард кој исчезна откако беше зафатен од силни струи додека пливал со десетгодишниот син.

39-годишниот Гаспард успеал да го спаси синот и да го предаде на спасувачите, но потоа исчезнал во водите. Спасувачите не можеле да го пронајдат кечерот иако истрагата била детална и траела подолго од 16 часа. Неговото тело се појави вчера на плажа.

Бројни колеги и пријатели се збогуваа со кечерот на социјалните мрежи.

URL
View this post on Instagram

Love the life I built for my self and my family.

A post shared by Shad Gaspard (@shadbeast13) on

реклама

Останати спортови

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

Read more

Хабиб: Џастин е добар дечко. Ќе го удавам

Read more

Forbes ги прогласи највредните спортски клубови

Read more

Првпат по 28 години откажан Охридскиот маратон

Read more

Спорт

  • filter

Осветлен и раззеленет, стадионот во Прилеп предаден на општината

Читај повеќе

Солскјер: Лига Европа е топ за младите играчи

Читај повеќе

Атлетико откри кои се заразените играчи, тимот сепак ќе игра во Лисабон

Читај повеќе

Фоланд: Не се плашиме, можеме да го исфрлиме Интер

Читај повеќе

Македонските претставници во Лига Европа ги дознаа противниците

Читај повеќе

Слатка одмазда: Лајк од Манџукиќ за отказот на Сари

Читај повеќе
  • play_arrow

Вилијан емотивно се збогува од Челси, навивачите огорчени од трансферот кај најголемиот ривал

Читај повеќе

Атлетико Мадрид потврди два случаи на зараза со коронавирус

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Читај повеќе