Кејла Ицинес откри која е најчестата грешка при вежбање

М.С.
/ 24.06.2020 / 10:18

Една од најпопуларните фитнес инструктори во светот, Кејла Ицинес откри која е најчестата грешка која многумина ја прават пред да започнат со вежбање.

Во нејзиното видео на Instagram таа вели дека многумина забораваат дека треба да се загреат пред да започнат со вежбање.

Иако сметате дека не ви е потребно да се загреете, таа предупредува дека ова може да влијае на тренингот и да се повредите при вежбање.

Нејзината препорака е загревањето да трае околу 15 минути. Во вежбите за загревање може да вклучите и лесни кардио вежби.

Кејла објаснува дека најпрвин треба да проверите дали ви се зголемил пулсот, пред да започнете со вежбање. Доколку вашето тело е топло, подготвени сте за тренинг.

реклама

Не може да ги надмудрите луѓето родени во овие 3 хороскопски знаци

Read more

Се самоуби внукот на Елвис Присли, Бенџамин Кео

Read more

Казна затвор 19 години за Ангела Ѓорѓиевска за убиството на Пино

Read more

Гејтс: Лекот и вакцините треба да бидат достапни за сите, не само за богатите

Read more

Фит

Што точно се случува во телото додека се топат маснотиите?

Read more

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more

8-минутни вежби за стомачни со Памела Рајф

Read more

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more

Магазин

Истражување: Колку трае имунитетот по заразување со коронавирусот?

Читај повеќе

Кои се топ 10 најпосетувани градови во светот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Застрашувачки момент: Сурферка опколена од три ајкули

Читај повеќе

Истражување: Децата кои имале строги родители тешко се снаоѓаат во љубовните врски

Читај повеќе

Брзо и вкусно: Тропска салата со пилешко

Читај повеќе
  • play_arrow

Што точно се случува во телото додека се топат маснотиите?

Читај повеќе
  • filter

Летен тренд: Едноделен костим за капење

Читај повеќе

Неколку причини зошто треба да јадете смокви секој ден

Читај повеќе

Дали знаете колку хартија треба да се рециклира за да се спаси едно дрво?

Читај повеќе