ПРЕМИЕР ЛИГА 2019/20

Кејн на Twitter се збогува од Покетино

Навивачите на Тотенхем можеби се пресреќни што Жозе Мурињо е нов тренер на тимот, но голгетерот Хари Кејн тагува по стариот.

Кејн е дел од Тотенхем уште од 2004 година кога се приклучил на 11-годипшна возраст. Со Маурисио Покетино тренираше во изминативе пет години и со кого се етаблираше како расен стрелецд, денес и предводник на нападот на репрезентацијата на Англија.

Откако Покетино синоќа доби отказ, Кејн денес на Twitter напиша:

„Шефе. Засекогаш ќе ти бидам благодарен за тоа што ми помогна да ги остварам моите соништа. Имавме некои неверојатни моменти во изминатите 5 и пол години кои никогаш нема да ги заборавам. Ти ми беше тренер, но исто така и пријател и ти благодарам за таквиот однос. Со среќа во новото поглавје“.

реклама

Полната Месечина почнува денес: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Шенон Доерти: Ќе снимам видео за да се збогувам со најблиските

Read more

Пред и потоа: Неверојатни фотографии од луѓе кои оздравеле од COVID-19

Read more

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Фудбал

Евра обвини за расизам во француската федерација

Read more

УЕФА дозволи навивачите да се вратат на трибините

Read more

Левандовски ја освои наградата за Играч на годината

Read more

Жрепката ги одреди групите во Лигата на шампиони

Read more

Спорт

Евра обвини за расизам во француската федерација

Читај повеќе

УЕФА дозволи навивачите да се вратат на трибините

Читај повеќе

Левандовски ја освои наградата за Играч на годината

Читај повеќе

Жрепката ги одреди групите во Лигата на шампиони

Читај повеќе

Фортуната реши: Роналдо против Меси во ЛШ

Читај повеќе

Мануел Нојер е најдобриот голман за изминатата сезона

Читај повеќе

Пандев нема да игра викендов, одложен натпреварот со Торино

Читај повеќе

Клоп пред мечот со Арсенал: Не можеме да ги игнорираме околностите

Читај повеќе

В недела ќе се трча 16. WizzAir скопски маратон

Читај повеќе