Кејн не се појави на подготовки со Тотенхем, сака да го продадат

Капитенот на Тотенхем, Хари Кејн, не дојде на подготовките и со тоа уште еднаш јасно стави до знаење дека сака да го напушти клубот.

 

Кејн требаше да се појави на тренинг денес каде што требаше да направи тест за коронавирус и да се приклучи на тренингот утре.

Тој одлучи да не дојде на тренинзите и со тоа уште еднаш покажа дека сака клубот да го продаде на Манчестер Сити.

URL

Кејн веќе усно се договори со претседателот Даниел Леви да го продаде, но тоа сѐ уште не се случило.

Ќе биде интересно да се види развојот на оваа сага со оглед на тоа што преодниот рок во Англија трае до 31 август.

Тагови
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Фудбал

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Read more

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Read more

Ферги: Враќањето на Роналдо беше како Цезар да влегува во Рим

Read more

Строгите навики на Левандовски: Сите оброци ги почнува со десерт

Read more
 

Спорт

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Читај повеќе
  • play_arrow

Усик му ги врати појасите на Џошуа по шокантниот пораз

Читај повеќе

Ферги: Враќањето на Роналдо беше како Цезар да влегува во Рим

Читај повеќе

Строгите навики на Левандовски: Сите оброци ги почнува со десерт

Читај повеќе

Фетел: Кога заврна, трката се претвори во лотарија

Читај повеќе

Јубилејна стота победа во Формула 1 за Луис Хамилтон

Читај повеќе

Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Читај повеќе