Кејн загрижен пред почетокот на ЕУРО 2024

Макфакс/Кајгана
/ 11.06.2024 / 08:32

Хари Кејн, по нечекуванот пораз на Англија од Исланд (0:1) не крие дека е загрижен пред почетокот на Европското првенство.

Капитенот на Англија им порача на соиграчите дека поразот од Исланд треба да биде аларм за будење во пресрет на првиот меч на ЕУРО против Србија.

„Ваквите порази можат да бидат повик за будење за сите нас. Мораме да разбереме дека нема да биде толку лесно како што мислат луѓето. Имаме многу работа да завршиме, понекогаш треба да се разбудите. Многу работи треба да исправиме, особено во пресинг играта. Натпреварите во групната фаза ќе бидат слични на овој против Исланд. Ќе мораме добро да се браниме, особено против долгите топки. Треба да бидеме трпеливи во нападот“, рече Кејн.

Тој се присети и на последното Европско првенство кога неговата репрезентација беше поразена во финалето против Италија по изведувањето пенали.

„Тоа беше вистинско ср*ње. Но, во фудбалот секогаш имаш подеми и падови. Поминаа речиси две години од последното натпреварување (Мундијалот 2022, заб. на прев.), мораме да заборавиме на тоа и да бидеме возбудени за новиот турнир“, заклучи Кејн.

реклама

Фудбал

Милан го потврди ангажманот на Фонсека

Read more

Неверојатен потег: Грузиец одби да игра на ЕУРО за да оди како навивач

Read more

Нема одобрение од родителите - нема да игра на Копа Америка

Read more

Македонија ќе има претставници на ЕУРО 2024: Делегат и кондициски тренер на судии

Read more
 

Спорт

Надал поради Олимпијадата го пропушта Вимблдон

Читај повеќе

Милан го потврди ангажманот на Фонсека

Читај повеќе

Неверојатен потег: Грузиец одби да игра на ЕУРО за да оди како навивач

Читај повеќе

Пелистер е меѓу 12-те клубови кои побарале вајлд карта за Лигата на шампиони

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Вест стана логото на НБА?

Читај повеќе
  • play_arrow

Бостон и третпат го победи Далас и дојде на чекор до рекордната титула

Читај повеќе
  • play_arrow

Титмус постави нов светски рекорд на 200 метри слободно

Читај повеќе

Нема одобрение од родителите - нема да игра на Копа Америка

Читај повеќе

Македонија ќе има претставници на ЕУРО 2024: Делегат и кондициски тренер на судии

Читај повеќе