Кејт Аптон гордо ги покажа облините за насловната на Health

Моделот Кејт Аптон, по девет месеци од раѓањето на нејзината ќерка, се најде на насловната страница на магазинот Health. Во ноември минатата година таа се породи и за девет месеци успеа да ја врати линијата.

Во интервју за Health таа истакна дека примарна цел не било губењето на вишокот килограми, туку психичкото и физичкото чувство кое се добива од водењето на здрав живот и од вежбањето. Таа објасни дека со личниот тренер Бен Бруно осмислила 12-неделна програма за вежбање наречена Strong4Me, а која треба да им помогне на сите жени да се чувствуваат подобро, дури и ако немаат време и пари за теретана. Личните цели да можат да ги остварат и во сопствениот дом.

Освен интервјуто Кејт доби можност да биде и на насловната страница, под услов фотографиите да бидат необработени. Насловната страница од нејзиниот природен изглед по породувањето ја објави на Instagram, со што доби едногласна поддршка во одлуката да не ги фотошопира фотографиите.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Things are finally heating up...

A post shared by Kate Upton (@kateupton) on

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Од другата страна на протестите: Моќни фотографии што мејнстрим медиумите не ги објавуваат

Read more

Третина од заболените без никакви симптоми

Read more

Стил

Ирина Шајк секси за Intimissimi

Read more

[Дигитален Моден викенд Скопје] Од блогерка, дизајнерка до стилистка – Дани Ѓуровска ги состави стајлинзите за Guess

Read more

[Дигитален Моден викенд Скопје] Ретро њујоршки глам во модниот коктел на Terziya

Read more

[Дигитален Моден викенд Скопје] Блерта Османи е новата надеж на македонската модна сцена

Read more

Магазин

Археолози пронајдоа траги од канабис во древен храм во Израел

Читај повеќе
  • play_arrow

Влијанието на Шекспир врз англискиот јазик

Читај повеќе

Air Serbia ќе лета од Белград за Скопје од 15 јуни

Читај повеќе

Абрамович купи имот во Израел вреден 65 милиони долари

Читај повеќе

Црн вторник: Што значат црните фотографии објавени на Instagram?

Читај повеќе

Неколку причини зошто треба да јадете ф’стаци

Читај повеќе
  • filter

Дали би летувале во двокатен автобус?

Читај повеќе

Брзо и лесно: Летна супа со зеленчук

Читај повеќе

Малта дозволува влез за туристи од 1 јули, но не и за Македонија

Читај повеќе