Кејт Аптон гордо ги покажа облините за насловната на Health

Моделот Кејт Аптон, по девет месеци од раѓањето на нејзината ќерка, се најде на насловната страница на магазинот Health. Во ноември минатата година таа се породи и за девет месеци успеа да ја врати линијата.

Во интервју за Health таа истакна дека примарна цел не било губењето на вишокот килограми, туку психичкото и физичкото чувство кое се добива од водењето на здрав живот и од вежбањето. Таа објасни дека со личниот тренер Бен Бруно осмислила 12-неделна програма за вежбање наречена Strong4Me, а која треба да им помогне на сите жени да се чувствуваат подобро, дури и ако немаат време и пари за теретана. Личните цели да можат да ги остварат и во сопствениот дом.

Освен интервјуто Кејт доби можност да биде и на насловната страница, под услов фотографиите да бидат необработени. Насловната страница од нејзиниот природен изглед по породувањето ја објави на Instagram, со што доби едногласна поддршка во одлуката да не ги фотошопира фотографиите.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Things are finally heating up...

A post shared by Kate Upton (@kateupton) on

реклама

Се подготвува протокол за отворање на аеродромите и граничните премини

Read more

Владата донесе протоколи за градинките, факултетите, основните и средните училишта

Read more

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more

30 мај 1913, завршила Првата балканска војна со поделба на Македонија

Read more

Стил

[Дигитален Моден викенд Скопје] Од блогерка, дизајнерка до стилистка – Дани Ѓуровска ги состави стајлинзите за Guess

Read more

[Дигитален Моден викенд Скопје] Ретро њујоршки глам во модниот коктел на Terziya

Read more

[Дигитален Моден викенд Скопје] Блерта Османи е новата надеж на македонската модна сцена

Read more

[Дигитален Моден викенд Скопје] Првенчето на KTN носи мирис на Париз

Read more

Магазин

Чорба на денот: Витаминска бомба од лосос и зеленчук

Читај повеќе
  • play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Читај повеќе
  • play_arrow

За 30 дена во карантин завршила 20 онлајн курсеви

Читај повеќе
  • play_arrow

Тајсон ја откри тајната за „новата младост“: Не е сè во исхраната и вежбањето

Читај повеќе
  • filter

Жители на Амстердам: Градот е почист и потивок без туристите

Читај повеќе

Принц Вилијам: Здравствените работници не треба да ги нарекуваме „херои“

Читај повеќе

Пет работи кои треба да ги знаете доколку сте вљубени во Водолија

Читај повеќе

Келимуту – свето место со три езера кои менуваат боја

Читај повеќе

Домашен сок од јагоди

Читај повеќе