Кејт Мидлтон на посебен начин ѝ оддаде почит на принцезата Дијана

За Кејт Мидлтон почна нова ера откако за прв пат како принцеза од Велс присуствуваше на кралски банкет. За оваа прилика носеше накит со кој ѝ оддаде почит на принцезата Дијана, но и на кралицата Елизабета.

Членовите на кралското семејство се собраа на банкет организиран од кралот Чарлс во Бакингемската палата. Кејт блесна облечена во долга, бела тоалета со сребрени украси на рамената.

Мидлтон првпат присуствуваше како принцеза од Велс, носејќи ја тијарата на принцезата Дијана.

Украсите на фустанот беа ускладени со тијарата, претходно носена од принцезата Дијана чија титула Мидлтон ја наследи кога Чарлс стана крал.

URL

Украсена со 38 бисери во облик на солзи, накитот беше омилено парче на принцезата Дијана која го носеше во 2015, 2016 и 2019 година на различни приеми.

Тијарата била направена за кралицата Мери на почетокот од 20 век. За банкетот, приреден во чест на јужноафриканскиот претседател, Кејт носеше бисерни обетки кои некогаш припаѓале на Дијана и нараквица од бисери и дијаманти од колекцијата накит на кралицата Елизабета Втора.

URL
реклама

Лукот не е здрав за секого: Голем ризик за дури 4 групи луѓе

Read more

Večernji list: Македонската Струга е историско место за хрватскиот фудбал

Read more

Кои луѓе не смеат да пијат кафе?

Read more

Што е стрептококна инфекција од групата А, опасна за децата?

Read more

Живот

По многу години, се роди прле во скопската Зоолошка

Read more

Time: Зеленски е личност на годината

Read more

Сан Франциско ја повлече дозволата полицијата да користи „роботи убијци“

Read more

Што точно значат бројките на вентилот на радијаторот?

Read more
 

Магазин

Магнетна резонанца: Зошто се прави и како изгледа овој дијагностички преглед?

Читај повеќе
  • play_arrow

По многу години, се роди прле во скопската Зоолошка

Читај повеќе

Time: Зеленски е личност на годината

Читај повеќе
  • filter

Кајгана fun with flags: Епизода 4 - кога синот на претседателот црта знаме

Читај повеќе

Прејадувањето е сериозно нарушување за кое многумина не се ни свесни

Читај повеќе

Лукот не е здрав за секого: Голем ризик за дури 4 групи луѓе

Читај повеќе

За гурмани - француско средновековно јадење од грав со 3 вида месо

Читај повеќе

Сан Франциско ја повлече дозволата полицијата да користи „роботи убијци“

Читај повеќе

Што точно значат бројките на вентилот на радијаторот?

Читај повеќе