Кејт Мидлтон открива - Вилијам не сака уште деца

Британскиот принц Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон имат три деца: принцовите Луис и Џорџ и принцезата Шарлот.

Војвотката од Кембриџ денеска присуствуваше на средба со лидерите од различни верски групи и заедници во Бредфорд, Јоркшир и потоа разговараше со присутните.

Во разговор со Џош Мекпалс, обожавател на кралското семејство кој ѝ кажа дека ѝ пратил честитки за раѓањето на сите три кралски бебиња на двојката, 38-годишната Кејт Мидлтон му рече дека најверојатно нема да биде мајка на четири деца.

„Мислам дека Вилијам не сака уште деца“, му рече Кејт на обожавателот.

Таа и Вилијам (37) за првпат се појавија во јавност откако беше објавена веста дека принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл решија да се повлечат од активните улоги како високи кралски претставници, односно дека сакаат да живеат самостојно.

Кејт и Вилијам се родители на принцот Луис кој има една година, шестгодишниот принц Џорџ и четиригодишната принцеза Шарлот.

реклама

Морничави остатоци од напуштени хотели низ Југославија

Read more

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Read more

Измачувал животни и се фалел на социјални мрежи

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more

Живот

3.000 евра за милениче: Пандемијата ја зголеми побарувачката за расни кучиња

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more

5 работи кои пандемијата ги промени во нашите животи

Read more

Шокантна трансформација на актер пред и по негово отрезнување

Read more

Магазин

3.000 евра за милениче: Пандемијата ја зголеми побарувачката за расни кучиња

Читај повеќе

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Читај повеќе
  • play_arrow

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Читај повеќе

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Читај повеќе
  • play_arrow

Направете сами: Пилешки прсти со KFC шмек

Читај повеќе

5 работи кои пандемијата ги промени во нашите животи

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Чудо на архитектурата: Куќа која изгледа како ѕвезда што експлодира

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Читај повеќе
  • play_arrow

Огромен скелет од Т-Рекс се продава на аукција

Читај повеќе